Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Треба бути дурнем, аби не скористатися Януковичем, - Філенко

"У традиційній українській політиці літо – мертвий сезон: тривалі парламентські вакації, «робоча відпустка» президента… Саме в період такого затишшя Третя Українська Республіка, користуючись аграрною термінологією, здійснила передпосівну підготовку ґрунту", - пише Володимир Філенко на сайті Третьої республіки.

І далі: "Та навіть наша мінімальна початкова робота не минула даремно. Повернувшись до столиці основні нинішні політичні гравці одразу ж взяли на озброєння ключові повідомлення і послання, напрацьовані в рамках ТУРу.

Ось кілька цитат.

«Можна сказати, що довгі роки ми намагалися обійтися умовним, поточним ремонтом, як кажуть: підбілити, підфарбувати, підмазати. Але від цього наш будинок не ставав міцнішим і кращим. Навпаки, від продовжував старіти. Рано чи пізно нам треба було починати капітальний ремонт. Саме модернізація дає бачення майбутнього країни, нашого з вами майбутнього і майбутнього наших дітей. А у кризовий період, через який зараз проходить весь світ, вона дає можливість виживати». Це – ключова теза з виступу Віктора Януковича з нагоди 22-ї річниці Незалежності України. Він майже слово в слово повторив тезу Юрія Луценка про радянський барак, перефарбований у жовто-блакитний колір, трансформувавши у звичний для себе спосіб головний меседж наших повідомлень.

«Я думаю, що до цього питання (визначення узгодженого опозиційного кандидата) ми прийдемо або до кінця цього року, або до початку наступного. Хочу ще раз наголосити: дуже важливо, щоб була узгоджена кандидатура від опозиційних сил. Було б бажано, щоб це сталося ще до першого туру. Інакше кандидат від влади, тобто Янукович, залишиться на своїй посаді», - сказав у ці святкові дні один із лідерів опозиції Віталій Кличко.

«Наше завдання - не просто змінити табличку на офісі президента України. Наше завдання - щоб кожен українець відчув, що змінилась країна, змінилось його життя, що його політичні, соціальні і економічні права реалізовуються в нашій державі», - сказав у Львові на зустрічі з діаспорою ще один лідер опозиції Арсеній Яценюк.

Третя Українська Республіка стала законодавцем політичної моди в новому політичному сезоні, який традиційно розпочинається зі святкування Дня Незалежності та початку роботи Верховної Ради. У середовищі провідних політичних гравців наші ідеї вже знаходять підтримку, беруться ними на озброєння. Хоча й без згадки щодо «першоджерел».

Та не це важливо. За літо я провів десятки зустрічей з сотнями політичних активістів, ініціаторів Третьої Української Республіки в регіонах. Вони не лише ретранслюють ідеї, а й готові втілювати їх у життя. Це саме вони наполягають на тому, щоб опозиція разом із владою зобов’язана спільно забезпечили стратегічну для України європейську інтеграцію. Якщо вже так склалося, що Янукович є тактичним союзником більшої частини громадян України, які «за» асоціацію з Європою, то треба бути дурнем, аби не скористатися такою нагодою і ситуацією. Саме його статус глави держави забезпечує відносний спокій на Сході й Півдні держави. Нам треба спільно й результативно пройти шлях до Вільнюса, тримаючи в умі, що потім роботи буде ще більше. І виконувати її, починаючи з 2015 року, має вже інший президент.

Стратегія його майбутньої перемоги не може базуватися на розчепірених зусиллях, відкладених «на потім» - після першого туру – спільних діях. За таких умов про перемогу можна забути. Помилковою вважають і пропозицію Юлії Тимошенко сприймати перший тур виборів як усеукраїнські праймеріз.

У нас разом достатньо аргументів для діаметрально іншої точки зору. Хочемо ми того, чи ні, але єдиний кандидат уже в першому турі мобілізує максимальну кількість голосів демократично налаштованих виборців. В іншому випадку – походу багатьма колонами – Янукович вже в першому колі отримає відчутний запас голосів. Кожен з опозиційних кандидатів змагатиметься не за голоси його виборців, а розпорошуватиме голоси демократичної більшості.

Інша ключова обставина – у випадку масового забігу штаби і команди кандидатів обов’язково пересваряться. Як колишній легкоатлет маю певний досвід. Боротьба за результат часто починається ще до забігу: хтось наче знічев’я комусь наступить шиповком на ногу, ще хтось також випадково поцілить ліктем у печінку чи в «дихало». Така ось запекла боротьба у начебто й «не контактному» виді спорту. Навіть після перемоги таке не забувається. А в разі поразки й поготів.

У нашому випадку це означає, що в другому турі виборів значна частина виборців, які проголосували за кандидатів, котрі туди не потрапили, залишаться на домашніх диванах. Вони не вважатимуть того, хто зійдеться у вирішальному двобої з Януковичем, «своїм» кандидатом. Це вже спричиняє ь руйнівну деморалізацію прихильників демократичних змін у країні.

У такі ігри не можна гратися знову й знову. Відповідь очевидна, і я готовий аргументувати її набагато глибше. Але запорука успіху в 2015 році - визначення єдиного кандидата від опозиційних сил вже найближчим – до наступної весни – часом".

3republic.org.ua

Фото: glavcom.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ