Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Здоров'я

У Львові за рік рятують життя більше як 700 немовлят

За рік у Комунальній міській дитячій клінічній лікарні Львова лікують більше як 700 новонароджених та оперують більше як 100 діток, які народилися із патологіями. Лікарі мають можливість проводити складні операції завдяки високоякісній техніці та кваліфікованим лікарям. Останні пройшли стажування у закордонних клініках. Лікарня приймає новонароджених діток зі Львова та області. Про це сьогодні, 15 березня, в коментарі журналістам розповів головний міської дитячої лікарні Дмитро Квіт.

Він зазначив, що у Львові один із найнижчих показників смертності серед новонароджених в Україні.

«За останні 7 років смертність у цій віковій групі дітей зменшилась удвічі. Все тому, що завдяки благодійникам 2008 року у нас з’явився реанімобіль, який дає змогу вчасно та без шкоди для малюка доправити його у лікарню. Будівництво корпусу реанімації новонароджених - це інвестиція, яка окупиться громаді міста сторицею», - зазначив Дмитро Квіт.

У лікарні є 10 апаратів вентиляції легенів для новонароджених. Один апарат коштує 30 – 50 тис. доларів. Десять років тому лікарня мала тільки 2 таких апарати.

Начальник управління охорони здоров'я Львівської міськради Володимир Зуб розповів, що нині медики чекають прийняття бюджету розвитку для того, щоб придбати наркозні апарати для всіх лікарень Львова, де є реанімаційні відділення. Для дитячої лікарні такі апарати мають намір придбати більш високого класу.

«Три роки ми нічого не отримували на це, тому будемо виривати ці гроші зубами», - сказав Володимир Зуб.

За його словами, на закупівлю таких апаратів потрібно 1,5 млн грн з міського бюджету.

Завідувач відділення анестезіології та реанімації новонароджених Володимир Чуйко зауважив, що найскладніший випадок, який у них був, – це новонароджена дівчина вагою у 770 гр., тепер вона навчається у першому класі і є абсолютно здоровою дитиною. У цей час у відділенні 4 дитини. Дві з них підключені до апаратів штучної вентиляції легенів.

Володимир Зуб зазначив, що 2006 році не вдалося врятувати більше як 100 немовлят. За минулий рік померло тільки 60 діток.

Він також запевнив, що перебування таких діток у реанімації для батьків є безкоштовним. Вони можуть купувати окремі препарати самостійно, якщо їх немає у переліку тих, які їм може надати лікарня.

Окрім того, в лікарні є відділення дитячої нейрохірургії, де дітки можуть проходити реабілітацію займаючись на спеціальних тренажерах та проходячи курси лікувального масажу.

Довідка.

Щорічно у Міській дитячій клінічній лікарні Львова:

- більше як 16 тисяч пацієнтів лікуються у стаціонарі,

- проводиться 3 тисячі операційних втручань,

- близько 80 тисяч пацієнтів отримують консультативну допомогу,

- приблизно 7 тисяч пацієнтів консультуються у приймальному відділенні стаціонару,

- проводиться 350 виїздів в пологові будинки міста Львова неонатологічною бригадою,

- близько 300 дітей лікуються у відділенні реанімації для новонароджених, виходжуються діти з критичною масою тіла, найменша з яких при народженні важила 720 грамів.

- в середньому за рік оперується близько сотні новонароджених.

На базі лікарні функціонують такі міські центри:

•Алергологічний центр для дітей,

•Центр статевого виховання дітей та підлітків,

•Дитячий колопроктологічний центр,

•Дитячий центр антирабічної допомоги,

•Центр протисудомних станів у дітей,

•Центр мініінвазивних хірургічних втручань у дітей з урологічною патологією,

•Дитячий гастроентерологічний центр,

•Центр дитячої нефрології та артеріальної гіпертензії,

•Центр реабілітації дітей з вродженими та набутими формами кривошиї.

За час функціонування (від 16 лютого 1993 року) лікарня була акредитована на вищу кваліфікаційну категорію МОЗ України, акредитована на звання МОЗ України «Лікарня доброзичлива до дитини». Лікарня у 2006 році стала переможцем конкурсу «Галицький лицар» а у 2009 – конкурсу «Флагман сучасної медицини».

На базі лікарні функціонують кафедри Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького: дитячої хірургії, педіатрії та неонатології факультету удосконалення лікарів та шпитальної педіатрії.

Фахівці лікарні безперервно працюють над впровадженням новітніх технологій діагностики та лікування своїх пацієнтів. На сьогодні запроваджується електронне ведення медичної карти пацієнта, впроваджено телемедичне консультування пацієнтів через захищену VPN-мережу.

За 20 років у міську дитячу клінічну лікарню:

- у консультаційну поліклініку звернулося понад 1 млн дітей

- у приймальному відділенні надано допомогу 338 тис 865 дітям

- у стаціонар госпіталізовано 226 тис 130 дітей

- прооперовано понад 40 тис дітей.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ