Працюйте багато і старанно, підвищуйте кваліфікацію, виконуйте всі доручення – і досягнете успіху в кар'єрі. Ці стандартні поради чули, напевно, всі люди, які працюють.
А спеціалісти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна вирішили зібрати десять нетривіальних поради на тему «як зробити кар'єру». З чимось можна подискутувати, а щось може вам і підійти у якості інструменту. Давайте разом подивимося на питання роботи і кар'єри трохи під іншим кутом.
- Кажуть, що нахабство – друге щастя. Власне, сформуйте адекватну самооцінку і забудьте про удавану скромність і синдром самозванця, вміння себе продати – важлива якість для побудови кар'єри. Запитуйте, проявляйте активну позицію, демонструйте цілеспрямованість, говоріть про свій потенціал – так вас помітять швидше.
- Робіть те, що подобається, і намагайтеся бути кращим у своїй справі. Інше прийде. Не намагайтеся шукати «свідомо грошових» професій, таких як юрист, економіст, програміст. Побудувати запаморочливу кар'єру головного стиліста Голлівуду може і колись звичайний перукар.
- Вибирайте керівника, а не компанію. Один з ключів до успішної кар'єри – наявність гарного наставника.
- Використовуйте тактику «гамбіту»: поступитися у малому, щоб отримати на перспективу більше. Якщо зараз відмовитися від гарної зарплати на користь перспективної посади, – в майбутньому це може принести набагато більше бонусів. Вчіться мислити стратегічно.
- Увійдіть в довіру до керівника (але не підлабузнюйтеся – фальш відчувається відразу). Якщо ви стоїте тільки на самому початку кар'єрних сходів і позаду нікого, – зверніть свої погляди вперед. Подивіться, як це робить ваш шеф. Просіть поради, коли вам це потрібно, пишіть на корпоративну пошту. Це набагато ефективніше, ніж чекати, коли ж на вас звернуть увагу.
- Вчіться, вчіться і знову вчіться. Успішні люди читають багато книжок, слухають подкасти, ходять на конференції. Не лінуйтеся вдосконалюватися.
- Пройдіть кар'єрні сходи, не пропускаючи сходинок. Хороший начальник повинен уміти робити все те, що роблять його підлеглі. Хочете побудувати мережу ресторанів – постійте за барною стійкою, дізнайтеся сильні і слабкі місця; розберіться в бухгалтерській справі, щоб будь-якої миті проконтролювати недоліки; посидьте на касі.
- Осягайте мистецтво комунікації. Ви можете бути тричі професіоналом своєї справи, але без уміння спілкуватися з кар'єрою біг боса можна попрощатися.
- Пробуйте. Якщо не виходить, – пробуйте ще, і вдруге, і вдесяте. Не бійтеся здаватися смішним. Раз по раз виставляйте свою кандидатуру, наприклад, на вакансію керівника департаменту, навіть якщо нині ви всього лише кур'єр. Коли ви досягнете мети, всі, хто сміявся, разом замовкнуть.
- Впевненість у собі – запорука успіху. Пам'ятайте, що немає нічого неможливого. Забудьте такі фрази, як «хочеться – перехочеться», «це не для мене» і тому подібні. Хочете стати директором компанії, то йдіть до своєї мети, якщо це дійсно ваша мета.
І як сказала Мішель Обама, знайте ким ви є.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ