Слухай онлайн
Cуспільство

180 підприємств Львівщини забруднюють повітря без дозволів

180 підприємств Львівської області, серед яких і ті, що найбільше забруднюють довкілля, не звернулися до Держуправління охорони навколишнього природного середовища щодо отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, повідомили в управлінні.

Серед них: шахта «Зарічна», ЗАТ «Завод комунального транспорту» (автобусний завод), ВАТ «Львівгаз», ЛМКП «Львівводоканал», ТзОВ НВП «Гетьман», ВАТ «Львівський домобудівний комбінат ДБК-2», ВАТ «Шкіряне підприємство «Світанок», ВАТ «Львівський завод будівельних виробів».

Загалом протягом 2010 р. Держуправлінням видано 449 дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, що на 12% менше ніж за аналогічний період 2009 р.

49 клопотань відхилено і повернуто на доопрацювання, що запобігло ще на підготовчій стадії упередити порушення суб’єктами господарювання вимог законодавства у галузі охорони атмосферного повітря, що на 10% більше за аналогічний період 2009 року.

Збільшення кількості відхилень та повернень на доопрацювання зумовлено представленням в Держуправління неякісних документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, а також подачі значної кількості матеріалів для отримання дозволів на викиди за новою формою із недотриманням вимог наказу Мінприроди України від 03.03.2006р. №108 щодо розробки обгрунтовуючих документів.

По 15 виданих дозволах на викиди по вимозі Держуправління були розроблені програми зменшення викидів в атмосферне повітря, а саме: Яворівська КЕЧ (9 дільниць), Підзамчівська дистанція колії ДТГО «Львівська залізниця», ТзОВ «Сокальський Добробуд», ТзОВ «Ливарний завод», ТзОВ «Золочівагро», ТзОВ «Золочівський цегельний завод», що забезпечить додаткове виконання підприємствами заходів по зменшенню викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря на 100,13 т/рік.

Слід зазначити, що за понаднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами суб’єктами підприємницької діяльності, які не мають дозволів на викиди, державні контролюючі органи вживатимуть заходи з накладення штрафу та подальшого припинення виробничої діяльності підприємств.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ