Слухай онлайн
Здоров'я

20 травня — всесвітній день травматолога.

Як повідомили у прес-службі Центру громадського здоров’я, 20 травня в усьому світі відзначають Всесвітній день травматолога.
Фото ілюстративне

Травматологія (від грец. trauma — ушкодження, logos — вчення) — це не вузьке поняття обмежене рамками лікування травм опорно-рухового апарату, а широкий комплекс науково обґрунтованих теоретичних, практичних і організаційних положень, що охоплюють питання патології, клініки і лікування постраждалих.

Завершення весни та літню пору травматологи часто називають сезоном травм. Кількість нещасних випадків і травмувань (утоплень, ДТП, опіків) різко збільшується саме у цей час.

Нагадаємо кілька правил безпечної поведінки, що допоможуть зберегти здоров’я, а подекуди й життя, вам та іншим людям.

Батьки повинні знати, що діти можуть тонути і не видавати при цьому жодних звуків. Смерть від утоплення може настати навіть тоді, коли дитину залишають без нагляду на кілька хвилин і на досить незначній глибині.

Якщо відпочиваєте компанією, обов’язково визначте дорослого, який буде наглядати за дітьми у воді. Ця людина не повинна відволікатися на жодні справи: розмову, гаджети тощо.

Басейн у зоні відпочинку з дітьми має бути огороджений, щоб дитина не могла самостійно до нього потрапити.

Під час перебування у воді найбезпечніше триматися на відстані витягнутої руки від дитини.

Під час ігор у воді краще використовувати рятувальні жилети.

Вживання алкоголю підвищує ризики травмування. Неприпустимо у стані сп’яніння кермувати будь-яким транспортним засобом, а також плавати чи займатися іншими активностями!

Під час поїздки на велосипеді чи мотоциклі обов’язково надягайте шолом, який захищає голову від травмування.

Неодмінно використовуйте паски безпеки в автотранспорті. Діти віком до 12 років повинні сидіти у автокріслі.

Навчіть дітей і нагадуйте підліткам за жодних обставин не гратися із сірниками, бензином, запальничками тощо, а також правильно поводитися у разі пожежі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
загрузка...
Загрузка...
");