Як повідомили у прес-службі МОУ, 23 квітня своє професійне свято відзначають психологи. Фахівці, які вміють вислухати, заспокоїти, допомогти та врівноважити.
В умовах російської агресії на Сході України робота психологів набула нового змісту і повноцінно увійшла в усі сфери діяльності Збройних Сил України.
Авіаційні бригади Повітряних Сил ЗС України не є виключенням, адже льотна робота навіть у мирних умовах постійно пов’язана із ризиками.
Капітан Юлія Вишневська — старший офіцер відділення морально-психологічного забезпечення бригади, вже кілька років служить у бригаді транспортної авіації. Запевняє, що робота психолога — одна з найважливіших.
— Льотчик — особлива професія. Їм, зазвичай, потрібно більше уваги, ніж наземним фахівцям, адже навантаження в повітрі — надзвичайне. Тож психологічні тренінги-заняття ми проводимо перед кожною льотною зміною. Визначаємо, чи готовий офіцер сідати за штурвал, — розповіла капітан Юлія Вишневська.
Чимало роботи у психолога авіабригади і після польотів.
— Під час польоту дуже велике навантаження припадає на м’язи рук і спини льотчика, тож особливо після тривалих польотів чи перельотів, хлопцям важливо розслабитися й зняти напругу. Для цього є також особливі методики, — повідомила психолог.
Офіцер говорить, що виключно особовим складом частини її робота не обмежується. Тісно працює з родинами військовослужбовців, особливо тоді, коли військовий перебуває в районі проведення бойових дій.
Дівчина впевнена, що психолог має бути постійно у бойовій готовності, адже форс-мажори можуть статися в будь-який момент. Тож не дарма психолог тримає напоготові укомплектовану «валізу» з усім, що здатне вивести людину зі стресу.