30 жовтня цього року у Львівській області будуть вибори у 20 об’єднаних тергромадах. Про це вчора, 7 липня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Головні проблеми об’єднання територіальних громад на Львівщині», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк.
"І це – як мінімум. Може бути й більше. Зараз я бачу, що змінилася свідомість людей. У 2004-2005 роках адміністративна реформа проходила дуже складно. Зараз ці процеси проходять краще. Хоча є такі райони, які активно працюють в цьому напрямку, а є – які менше активно", - каже він.
За його прогнозами, процес об’єднання громад може розтягнутися на два-три роки. Адже у Львівські області є такі райони, де не створено жодної об’єднаної громади. І це означає, що тут цей процес піде довше.
"Життя коригує плани. Наприклад, в Пустомитівському районі очікувалося, що буде одна громада. А зараз зрозуміло, що буде три або й чотири. Якщо люди не погодяться, то це означає, що об’єднаної громади так, як ми собі передбачаємо, не буде", - зауважив Володимир Гірняк.
За словами заступника голови Львівської обласної ради, варто дослуховуватися і до думок спеціалістів.
За рік ми вже маємо певні результати. І серед тих 16 об’єднаних громад вже є окреміі, м’яко кажучи, невдалі. Тому що під час їхнього створення був певний політичний інтерес, який не мав жодних наукових обґрунтувань, - каже він.
Директор Львівського регіонального відділення Асоціації міст України Василь Абаімов вважає, що дуже скоро громади перестануть запитувати як і з ким вони хочуть об’єднуватися. Їх об’єднають примусово.
"Ми використовуємо в своїй роботі досвід східноєвропейських країн. Поруч є Польська Республіка. Там була ситуація, яка є зараз у нас. І після закону про добровільне об’єднання громад, затвердили закон про об’єднання громад. Тобто після того, як велика кількість громад об’єдналася добровільно, парламент Польщі прийняв новий закон, щоби об’єднати примусово тих, хто залишився поза об’єднаннями", - каже він.
Львівський прес-клуб