Слухай онлайн
Cуспільство

65 українців, які повернулись з полону РФ отримають 100 тис. грн

65 звільнених з полону українців отримали статус осіб, які були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії Росії проти України

У Міністерстві у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України відбулось засідання Міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов’язаних з визнанням осіб такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії Росії проти України, яка створена при Міністерстві.

"Сьогодні такий статус отримали 65 осіб з числа тих, які були звільнені 29 грудня 2019 року. Вже на початку наступного тижня вони отримають фінансову допомогу від держави у розмірі 100 тисяч гривень", - розповіла Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда.

Комісія розглянула пакети документів та прийняла рішення щодо надання статусу 57 цивільним особам та 10 військовослужбовцям.

До складу комісії окрім представників Мінветеранів входять представники інших відомств, зокрема силового блоку та представники громадських організацій, які займаються проблематикою осіб незаконно позбавлених особистої свободи.

Нагадаємо, напередодні, 19 лютого, була прийнята відповідна Постанова КМУ.

Крім того, Мінветеранів з 29 грудня здійснює постійний супровід та надає допомогу звільненим з полону цивільним особам. Зокрема, 64 цивільним була проведена комплексна діагностика та забезпечене лікування в ряді медичних закладів, надана психологічна підтримка та юридичні консультації. Мінветеранів координувало роботу відповідних установ щодо поновлення документів тим особам, які їх втратили під час полону, так 23 з 25 українців вже отримали паспорти та інші посвідчення, яких вони потребували, а також відкриття банківських рахунків.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, Мінветеранів приймає заявки на отримання статусу УБД.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ