Колаген — найважливіший елемент для пружної шкіри і здорового волосся. На жаль, із віком запаси цього білка в організмі вичерпуються, а його синтез сповільнюється.
Щоб шкіра не втратила свій «каркас», а волосся продовжувало тішити красою, вибирайте один або кілька засобів для збільшення запасів колагену.
Б’юті-добавки з колагеном
Це найзручніший спосіб забезпечити організм необхідною кількістю колагену, зменшити появу зморшок та укріпити волосся з нігтями. Вибір просто вражає: наприклад, можна вибрати морський колаген (з кісток, луски та шкіри риби), що дуже легко засвоюється, або купити більш доступний тваринний колаген (зі шкіри та суглобів великої рогатої худоби).
Комусь сподобається питний колаген для волосся Perla Helsa, інші оцінять колаген у капсулах або порошку. Вибираючи, майте на увазі, що капсули не мають жодного смаку чи запаху, їх зручно брати із собою, але й засвоюється такий колаген довше й гірше. Рідкий колаген смачний (можна вибрати майже будь-який смак) і має рекордно високу швидкість засвоєння. Порошковий колаген потрібно обов’язково розчиняти у воді, засвоюється він трохи повільніше за рідкий.
Спеціальне харчування
Добавки не принесуть належного ефекту, якщо ваш раціон складатиметься з фастфуду або лише швидких вуглеводів. Важливо щодня вживати 60–80 г білка (м’ясо, риба, морепродукти, яйця, молочні продукти, бобові) та рослині жири (авокадо, горіхи, олія). Дуже корисним є холодець — у процесі варіння хрящів і кісток ви отримуєте натуральний колаген, що застигає під час охолодження. Також зверніть увагу на продукти з желатином — мармелад, пастила, зефір.
Достатня кількість вітаміну С
Саме вітамін С активізує в організмі синтез власного колагену, а також захищає від дії ультрафіолету і нейтралізує вільні радикали. Вітамін С робить колаген більш пружним, позбавляючи рихлості. Приблизна щоденна норма вітаміну — 75–90 мг, отримувати його краще зі свіжих овочів і фруктів (ківі, цитрусові, солодкий перець, смородина тощо). Використовуйте вітамін С не тільки внутрішньо, а й у складі косметичних засобів. Такі креми допоможуть ефективно позбуватися перших ознак старіння (зморшок, пігментних плям).
Мінімум ультрафіолету
Що більше часу проводити під сонячними променями, то інтенсивніше руйнуватиметься колаген. Шкіра і волосся під дією ультрафіолету втрачають пружність, стають сухими і тонкими. Найкращий вихід — обмежити перебування на сонці влітку з 11:00 до 16:00 і обов’язково користуватися косметикою із SPF.
Обмежена кількість солодкого
Завелика кількість рафінованого цукру в раціоні не тільки призводить до зайвих кілограмів, а й провокує зменшення рівня колагену. Солодке пришвидшує глікацію та ущільнення колагену, що призводить до передчасної появи зморшок і зменшення тонусу шкіри.
Жодного зневоднення
Коли організм відчуває зневоднення, шкіра стає сухішою і тьмяною, втрачає пружність. Візьміть за звичку щодня пити достатньо рідини (води, трав’яного чаю тощо), підтримуйте водний баланс, починайте ранок зі склянки теплої води.
Додатковий косметичний арсенал
Використовуйте креми та сироватки з пептидами («сигналізують» організму про необхідність синтезувати більше колагену), EGF (роблять шкіру щільнішою), гліколевою кислотою (поліпшує структуру шкіри).
Куріння і надмірне вживання алкоголю або енергетиків заважає засвоєнню і синтезу колагену. Тому, якщо мрієте про красиву шкіру і волосся, будьте готові не тільки нормалізувати раціон, а й відмовитися від шкідливих звичок.