Слухай онлайн
Cуспільство

93-річчя бою під Крутами на Львівщині відзначать масштабно

У Львівській обласні раді відбулася нарада щодо підготовки відзначення на Львівщині 93-ої річниці трагічної загибелі студентського куреня під Крутами. На думку голови Львівської обласної ради Олега Панькевича, "у ці дні ми повинні не просто відзначити історичну подію, вшанувати людей, які загинули за Україну. Ми повинні на цих гірких сторінках нашої історії виховувати молодь". Про це повідомила прес-служба Львівської обласної ради.

Під час наради учасники обговорили велику низку пропозиції щодо відзначення річниці трагічної загибелі студентів під Крутами. Зокрема, заступник з виховної роботи Львівського обласного військового комісаріату Федір Федиш запропонував на базі 80-го окремого аеромобі́льного полку Сухопутних військ Збройних Сил України провести день відкритих дверей - дати можливість учнівські молоді ознайомитися з військовою технікою, з сьогоднішнім побутом військових. Також Голова Товариства пошуку війни \"Пам`ять\" Любомир Горбач запропонував поруч із сучасною технікою представити до огляду військове озброєння часів бою під Крутами - зброю, яка була на озброєнні армії УНР, армії ЗУНРу, Української Галицької армії.

Уже традиційно заходи до річниці бою під Крутами проведуть і у Львівському державному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв. Цього року пам`ятні вечори з декламуванням поезії ліцеїстами та виступами оркестрів зможуть побачити не лише гості ліцею, але й учнівська молодь Львова у Міському палаці культури імені Гната Хоткевича.

Також Львівське обласне відділення Всеукраїнського об\'єднання ветеранів розробило сценарій проведення уроків у школах до дня Героїв Крут. Крім того, ветеранські організації погодилися взяти участь у відкритих уроках у школах Львова і Львівщини, присвячених подіям першої половини ХХ століття.

Провівши таку нараду, Львівська обласна рада мала на меті сконсолідувати зусилля усіх громадських та державних установ в організації дня Героїв Крут для максимального ефекту від проведених заходів.

Уже найближчими днями голова Львівської обласної ради Олег Панькевич підпише розпорядження про створення оргкомітету з відзначення річниці бою під Крутами.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ