Слухай онлайн
Економіка

Аграрії Львівщини залучили під аграрні розписки понад 370 млн грн

Як повідомили 25 травня у прес-службі ЛОДА, цьогоріч аграрії уклали 78 аграрних розписок, що дозволило залучити в аграрний сектор Львівщини 371,0 млн грн.

“Сьогодні Львівська область по обсягу залученого фінансового ресурсу займає 10 місце серед регіонів України. Аграрії Львівщини першими серед областей уклали аграрні розписки під заставу продукції тваринництва. Загалом аграріями укладено 186 розписок на суму 1,08 млрд грн”, - наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

За допомогою Проекту міжнародної фінансової корпорації (IFC) «Впровадження аграрних розписок в Україні» фермери отримали фінансування для поповнення обігового капіталу, придбання техніки, високоякісного насіння та інших виробничих ресурсів.

24 січня у Верховній Раді України зареєстрували новий проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних розписок», який дає змогу трансформувати аграрні розписки в електронний документ.

Окрім того, новий законопроект також визнає аграрні розписки цінними паперами, які можуть обертатись на біржі. Закон також розширить аграрні розписки на нові ланцюги вартості, включаючи виробництво тваринницької продукції та первинну переробку сільськогосподарської продукції, покращить доступ до фінансування для сільськогосподарських кооперативів, підсилить права кредиторів, а також створить можливості рефінансування для кредиторів.

Нагадаємо, аграрні розписки були вперше впроваджені як пілот в Полтавській області у 2015 році. Впродовж наступних двох років дія інструменту розширилася до 8 регіонів, а вже на початку 2018 року аграрні розписки почали діяти у Львівській області.

Довідково:

Аграрні розписки - це простий та ефективний фінансовий інструмент, який дає можливість фермерам використовувати свій майбутній врожай як заставу при отриманні фінансування на придбання виробничих ресурсів, таких як насіння та добрива тощо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ