Слухай онлайн
Cуспільство

Аграрії Львівщини отримують фінансову підтримку з державного бюджету

Як повідомили Гал-інфо у прес-службі ЛОДА, сьогодні, 2 червня, відбулась онлайн-нарада з аграрних питань із органами місцевого самоврядування Золочівського району.

Директор департаменту Юлія Шопська  розповіла учасникам наради  умови участі у програмах підтримки агропромислового комплексу.

«На Львівщині реалізовується 5- річна Комплексна програма підтримки агропромислового розвитку, на яку щорічно виділяється найбільший ресурс серед областей України -18 млн. Також, цього року з державного бюджету на підтримку АПК у 2020 році виділено 4,0 млрд. грн»,- зазначила Юлія Шопська.

Зокрема  кошти держави передбачені на наступні напрями:

1.      Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів – 1,2 млрд. грн;

2.      Здешевлення сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва – 1,0 млрд. грн;

3.      Підтримка галузі тваринництва – 1,0 млрд. грн;

-        дотація за наявні бджолосім’ї

-        відшкодування вартості закуплених племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів

-        відшкодування вартості тваринницьких об'єктів

-        компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів

4.      Фінансова підтримка розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства – 400,0 млн. грн;

5.      Програма підтримки розвитку фермерських господарств – 400,0 млн. грн.

- бюджетна дотація за утримання корів;

- доплата на користь застрахованих осіб - членів/голови СФГ без набуття статусу юридичної особи ЄСВ;

- часткова компенсація витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами;

- бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) – новоствореним фермерським господарствам;

- фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;

- фінансова підтримка на поворотній основі;

- часткова компенсація витрат, пов’язаних із сертифікацією органічного виробництва».

«Як бачимо напрямів є багато і найрізноманітніших. Ми безпосередньо працюємо з аграріями як через райдержадміністрації, так і напряму -  безпосередньо самостійно. Однак, просимо органи місцевого самоврядування також розповсюджувати інформацію про програми підтримки. Чим вища поінформованість - тим більша кількість учасників у програмах. З Програмою та Порядком використання коштів обласної програми  можна ознайомитись на сторінці департаменту агропромислового розвитку в рубриці «Програми» за посиланням. За додатковою інформацією звертатись за тел. 255-05-70,  225-65-08 та   255-05-72» - зазначила Юлія Шопська.

Заступник начальника управління – начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин Тетяна Борушок надала інформацію про основні положення Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» № 552-IX від 31.03.2020 (номер реєстрації №2178-10 від 10.10.2019), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» від  10.07.2018 № 2498- VIII, а також роз’яснила основні положення  законопроєкту щодо змін дерегуляції у сфері земельних відносин  № 2194 від   01.10.2019.

Також вона зазначила, що землевпорядники - впевнені користувачі Публічної кадастрової карти мають змогу перевірити землю територіальної громади на наявність посівів на незареєстрованих територіях.

«Такі карти використання земель сільськогосподарського призначення і посівів  розроблені за кошти Світового банку спільно з Держгеокадастром України  в порядку космічного зондування.  Більше того, за допомогою карт посівів, а у нас наявні  карти за 2018-2019 роки, ми бачимо де посіяна одна і та  ж культура поспіль за останніх два роки. Органи місцевого самоврядування повинні тримати на контролі землекористування своїх територій».

Також порушили тему правового використання земельних ділянок та оформлення правовстановлюючих документів.

«Оформлення прав на землю, переоформлення сертифікатів, це  топ – тема для усіх мешканців-пайовиків по усій Україні. Я ще раз хочу наголосити, що кожен орган місцевого самоврядування повинен донести інформацію до кожного пайовика про дуже важливу дату  -  1 січня 2025 року.  Це так би мовити дедлайн для усіх пайовиків. Якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважатиметься таким, що відмовився від земельної ділянки. Така невитребувана земельна частка (пай) на підставі рішення суду передається у комунальну власність територіальної громади, на території якої вона розташована, у порядку визнання майна безхазяйним. Наш із вами обов’язок -  попередити кожного власника паю про цей термін»,  - зазначив заступник голови облдержадміністрації Юрій Бучко.

Окрім того, під час онлайн наради обговорили питання створення громадських пасовищ та покрокової інструкції оформлення  та передачі земель під таке пасовище, а також норми обігу (ринку) земель сільськогосподарського призначення. 

 Зазначимо, такі онлайн-семінари будуть тривати лише в час карантину, адже саме вони є мультимедійним інструментом для тісної комунікації з  органами влади на місцях та  віртуальної і швидкої передачі важливої інформації.

Проведення наступної онлайн-наради заплановано на п’ятницю – 5 червня об 11 год  (Кам’янка-Бузький район).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ