Американські вчені розробили антитіла, які вбивають до 99% штамів ВІЛ і здатні знищити інфекцію на ранній стадії, - УНІАН.
Авторами розробки стали Національні інститути охорони здоров'я США і фармацевтична компанія Sanofi.
Міжнародне співтовариство боротьби з ВІЛ (IAS) назвало розробку вчених "цікавим проривом".
Клінічні випробування речовини планується почати у 2018 році.
Зараз вчені намагаються побороти ВІЛ, використовуючи так звані широко нейтралізуючі антитіла, які здатні вбивати значну частину штамів вірусу і запобігати зараженню.
Нова розробка вчених, представлена в науковому журналі Science, об'єднує три типи таких антитіл у потужну речовину потрійної дії.
"Вони (нові антитіла) потужніші і мають ширшу дію, ніж будь-яке окремо взяте натуральне антитіло з відомих на сьогодні", - повідомив один з авторів дослідження Гері Нейбел.
Найпотужніші природні антитіла здатні побороти до 90% штамів ВІЛ. "Ми досягли охоплення в 99%, і воно досягається при дуже низькій концентрації антитіла", - зазначив Нейбел.
В результаті дослідів на 24 мавпах у жодної з тварин не з`явилася інфекція після введення їм вірусу ВІЛ. Вірус ВІЛ має високу здатність до мутації, і імунній системі людини складно одночасно боротися з різними видами штамів. Раніше біологи підтвердили, що штамами вірусу імунодефіциту мавп можуть заразитися люди.