Міський голова Львова Андрій Садовий коротко розповів про плани міста щодо розгортання додаткових ліжок для лікування хворих на COVID-19. Про це повідомили 22 березня Гал-інфо у пресслужбі ЛМР.
Мер зазначив, що з такими темпами нових госпіталізацій за добу, місто потребуватиме значно більше нових ліжок, ніж планувалось. Відтак, усі приміщення медичних закладів, де це можливо, розглядають під розгортання ліжко-місць. У приміщеннях поліклініки на вул. Мазепи, зокрема, хочуть окрім запланованих 150 ліжок, розгорнути ще 100. Наразі робота у цьому напрямку ведеться.
"Якщо ми станом на суботу думали зупинитись на орієнтовно 150 ліжках в окремому приміщенні, де вже курсанти Університету безпеки життєдіяльності почали демонтажні роботи, то в суботу ми прийняли рішення ще вивільняти приміщення, де знаходяться сімейні лікарі. Але ми знайшли можливість — поруч є двоповерхова будівля, яка на фінальній стадії ремонту, ми там облаштуємо амбулаторію сімейної медицини. Ми домовляємось з приватним власником цієї будівлі і всі лікарі отримають набагато кращі умови праці, це буде єдиний комплекс. Бо сьогодні має бути максимальна координація. Ми навіть на виконкомі прийняли рішення ургентно вибудувати місток з тої площі, де є лікарня швидкої допомоги, на один з корпусів поліклініки на вул. Мазепи. Координація має бути, інших варіантів нема.
Всі пацієнти, які мають підписані угоди, чи будуть підписувати, будуть максимально враховані їхні інтереси.
Я дякую медикам, що вони починають нас розуміти, бо кожне ліжко — на вагу золота. Бо ми вже рахуємо: якщо минулого тижня я розумів, що треба в день мати 40 ліжок вільних, то сьогодні вже треба 60. Якщо буде така динаміка, то завтра може бути потреба у 90 ліжках на добу. Можливо на деякі дні ми припинимо роботу тих чи інших установ. Кожен хворий має отримати можливість бути госпіталізованим. Сьогодні всі працюють з надзусиллями.
У Львові до роботи в боротьбі з пандемією зголосилось близько 340 медиків
Корпус на вул. Мазепи, який ми почали роботи, треба ще десь місяць робити, а ті кабінети, де є сімейні лікарі, то там це можна зробити за два-три дні. Що має бути в першу чергу? Ліжко, де можна покласти хворого на лікування. Різні варіанти говорять — розташовувати ліжка у великих комплексах, а хто буде кисень підводити, хто з медиків буде працювати.
Маючи велику медичну інфраструктуру, ми повинні задіяти її максимально. Наприклад, у нас було приміщення сихівської поліклініки у 8-ій лікарні, вони її вивільнили. Сьогодні я туди поїду подивлюсь, як вони там облаштовують 40−50 ліжок. Також 8-ма лікарня розглядає можливість перепрофілювати великий конференц-зал. Ми вивчаємо всі можливі варіанти, бо так виглядає, що ця хвиля буде тривати до 10 днів — двох тижнів. Якщо ми будемо безпечними і будемо дотримуватись усіх вимог, то все буде гаразд.
Ми сьогодні усі приміщення, які можуть згодитись, розглядаємо для того, щоб там розмістити хворих. Я це також лікарям пояснюю. Велика подяка медикам з поліклініки на вул. Мазепи щодо розуміння потреби облаштування там тимчасового госпіталю", — прокоментував міський голова Львова Андрій Садовий.
Нагадаємо, міська комісія з надзвичайних ситуацій затвердить кількість і місце розташування госпіталів, які будуть розгорнуті на базі львівських поліклінік. На першому етапі Львів планує залучити 366 ліжок:
-
амбулаторне відділення, яке знаходиться у 8-й лікарні — 36 ліжок;
-
2-ге поліклінічне відділення на вул. Мазепи — 150 ліжок;
-
4-та поліклініка на просп. Червоної Калини — 60 ліжок;
-
2-га поліклініка на вул. Симоненка — 70 ліжок;
-
10-та клінічна лікарня на вул. Бой-Желенського — 50 ліжок.
На облаштування тимчасових шпиталів з бюджету міста скеровано 18 млн грн.
Нагадаємо, як повідомляло раніше Гал-інфо, станом на ранок 22 березня у Львові та на Львівщині підтверджено 94474 випадки інфікування коронавірусом, з них 2495 — летальні.