Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Авіатрафік в Україні поступово повертається до обсягів докризового періоду

У червні 2021 року в повітряному просторі України було виконано 21 113 польотів, які Украерорух забезпечив аеронавігаційним обслуговуванням, що становить 59,6 % від червневого обсягу польотів докризового 2019 року. Показники травня були меншими: 56,6 % від кількості польотів аналогічного періоду 2019 року.
Фото: dt.ua.

Про це інформує Украерорух.

Збільшення інтенсивності польотів зумовлене початком туристичного сезону, поступовим відкриттям кордонів зарубіжних країн, відновленням низки призупинених через пандемію міжнародних рейсів до Європи та виходом на авіаційний ринок України нових авіаперевізників. 

Андрій Ярмак, керівник Украероруху, зазначив:

«Окрім відновлення польотів до/з українських аеропортів, важливим поштовхом для пожвавлення транзиту в українському небі став також перегляд ставок за аеронавігаційне обслуговування над Чорним морем. З 1 червня цього року почали діяти нові аеронавігаційні ставки, за якими вартість 100 км прольоту становить 25 євро замість 51,1 євро. В першу чергу, українські авіакомпанії переглянули свої плани польотів  на південних та південно-східних напрямках з України та відновили польоти в Сімферопольскому районі польотної інформації. Активно працюємо над залученням іноземних перевізників до виконання рейсів у цій частині повітряного простору України».

Загалом динаміка польотів попереднього місяця у порівнянні з минулорічним червнем, до середини якого тривала заборона виконання міжнародних пасажирських авіарейсів, демонструє зростання на 360,6 %, проте реальний показник порівняно з червнем докризового 2019 року  становить -40,4 %.

Українські авіакомпанії у червні 2021 року виконали 8 953 польоти (на 20 % менше порівняно з червнем 2019 року), іноземні авіакомпанії виконали 12 160 польотів (менше на 49,8 %).

Структура польотів за типами:  внутрішні польоти – 2 965 рейсів (на -2,6 % менше порівняно з відповідним періодом 2019 року), міжнародні польоти – 11 469 рейсів (-27 %), транзитні польоти – 6 679 рейсів (-60 %).

«Новим поштовхом до подальшого відновлення авіатрафіку в повітряному просторі під відповідальністю України є перегляд карантинних обмежень урядами європейських країн на перетин кордонів для українських громадян. 

Надалі новим імпульсом має стати підписання угоди з країнами ЄС про спільний авіаційний простір. Це важлива передумова подальшої лібералізації ринку авіаперевезень і зняття обмежень на виконання польотів між аеропортами України та країн Євросоюзу як для національних, так і для європейських авіакомпаній. Очікуємо на появу більшої кількості нових закордонних гравців на українському ринку та підвищення інтенсивності польотів уже до кінця року. Таким чином, авіапасажири можуть розраховувати на розширення мережі маршрутів, які поєднають Україну з Європою, а також усередині країни, що дасть нові можливості у плануванні подорожей», - додав Ярмак. 

Нагадаємо динаміку кількості польотів у повітряному просторі України у 2021 році: травень – 16 986 рейсів, квітень – 13 661 рейс, березень – 12 160 рейсів, лютий – 8 758 рейсів, січень – 9842 рейси.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ