Магнітно-резонансний томограф — найдорожчий апарат Львівського діагностичного центру. Нині він лише увімкнений у електромережу, аби гелій охолоджував магнітну котушку. Повна зупинка означала б смерть обладнання. .
Про це пише сайт fakty.ictv.ua.
«Якщо гелій опуститься менше 30%, то аварійна зупинка апарата, і тоді його треба везти на фірму», - пояснює заступник головного лікаря з технічних питань Валерій Гірич.
Не втратити обладнання медикам вдалося завдяки фірмі-постачальнику, яка замінила зламаний гелієвий компресор і наповнила систему газом. Однак понад півмільйона гривень за це компанія досі не отримала, тож пристрій не налаштували.
В борг у діагностичному центрі працює і комп'ютерний томограф. За нього підприємці винні ще майже мільйон.
«Черга велика, на місяць часу розписані люди, приблизно 15 людей на день на комп’ютерний томограф, а на МРТ, коли працювало, до 15 людей», - каже завідувач рентген-відділення Андрій Козій.
Два томографи діагностичного центру - єдині в області, де хворих обстежують безкоштовно. У приватних кабінетах така послуга коштує від 400 до кількох тисяч гривень.
«На свій страх і ризик ми запустили комп’ютерний томограф, який працює на неоплаченій трубці, щоб частково давати допомогу громадянам, яку вони можуть отримати. Нажаль, ми не можемо запустити МРТ без оплати», - каже головний лікар Львівського діагностичного центру Роман Пукаляк.
Фінансова інспекція під час перевірки запідозрила медиків у переплаті і за запчастини, і за самі томографи. Прокуратура порушила кримінальну справу. Нині відомства посилаються на таємницю слідства і ситуацію не коментують. Однак перерахунок грошей заблокований, а чиновники ведуть між собою переписку.
«Мені доповідали, що в самий короткий термін нададуть інформацію. Кошти відшуковуються, певні кошти були надані, але ще не до кінця», - каже голова Львівської облдержадміністрації Олег Сало.
Вирішити проблему з томографами керівництво області пообіцяло до кінця тижня. У діагностичному центрі підрахували, що за роки простою не вдалося обстежити сотні людей.
Тож хворі замість того, аби дізнатися діагноз у центрі безкоштовно, заплатили «приватникам» близько 2 мільйонів гривень.