Цьогоріч у березні виповнюється 153 роки з дня першого публічного виконання Державного Гімну України. З цієї нагоди кілька сотень львів'ян, серед яких представники молодіжних та студентських організацій, курсанти, пластуни, працівники мерії, освітяни та духовенство, одночасно виконали повну версію Гімну України.
Про це з місця події інформує кореспондентка Гал-інфо.
Як повідомляє прес-служба ЛМР, спеціально для цієї події у Львові виготовили синьо-жовтий прапор довжиною 18 метрів.
«Вже стало традицією міста Львова щороку спільно зі студентами, молоддю, громадськими організаціями, активістами, пластунами збиратись на цій площі і спільно виконувати повну версію Державного Гімну України. Цього року ми вирішили виготовити спеціальний великий прапор, який має довжину 18 м. Прапор і Держаний Гімн є нашими символами, вони для нас важливі і закладені в нашому генетичному коді», - розповіла Марія Пилипчук, в.о. начальника управління внутрішньої політики ЛМР.
Варто зазначити, що на події, окрім мера міста, був також присутній заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, який перебуває у Львові з робочим візитом.
Довідка
Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна». Публічне виконання пісні відбулося 10 березня 1865 року в Перемишлі — під час першого в Західній Україні Шевченківського концерту. Вперше офіційний статус Державного Символу пісня отримала 15 березня 1939 року в Карпатській Україні. А 15 січня 1992 року музичну редакцію національного гімну затвердила Президія Верховної Ради України.