Британія виділить 100 тисяч фунтів для організації судового процесу в Гаазі у справі про катастрофу MH17
Про це повіломило видання Дзеркало тижня.
"П'ять років тому сталася страшна трагедія, коли літак MH17 був збитий над Східною Україною. 298 невинних людей, у тому числі 10 британців, загинули", - повідомив міністр закордонних справ Великої британії Джеремі Хант.
Хант висловив співчуття рідним і близьким жертв авіакатастрофи і заявив про готовність британського уряду сприяти Об'єднаної слідчій групі і владі Нідерландів для забезпечення правосуддя та відновлення справедливості щодо загиблих.
Виділені кошти будуть спрямовані на формувань спеціалізованого кримінального суду, який розглядатиме справу про обстріл малазійського "Боїнга" з російського ПЗРК "Бук".
За словами Ханта, Британія приєднується до закликів урядів Нідерландів та Австралії до РФ з вимогою не ухилятися від відповідальності за катастрофу MH17, співпрацювати зі слідством і звинуваченням. Голова британського МЗС нагадав, що резолюція Ради Безпеки ООН від 2016 року зобов'язує Росію надати Об'єднаній слідчій групі всю запитувану інформацію.
Нагадаємо, 19 червня слідча група назвала імена чотирьох осіб, причетних до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: росіяни Сергій Дубінський ("Хмурий"), Олег Пулатов ("Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Кріт"). Судовий процес у справі може розпочатися вже навесні наступного року.
СБУ оголосила підозри фігурантам справи у скоєнні злочину - "терористичного акту, що призвів до загибелі людини". Зазначимо, за п'ять років розслідування трагедії MH 17 було встановлено точний час і маршрут переміщення зенітного ракетного комплексу "Бук" з РФ в Україну і назад, час і місце запуску ракети, якою збили авіалайнер, та дані понад 150 причетних до транспортування комплексу.
17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.
Майже через чотири роки, у травні 2018-го, Міжнародна слідча група (JIT) на пресконференції у Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак. Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в російському Курську.
Наступного дня Австралія та Нідерланди офіційно оголосили, що саме Росія несе відповідальність за знищення малайзійського "Боїнгу". Європейська Рада також закликала РФ взяти на себе відповідальність та повністю сприяти всім спробам встановити істину, справедливість і провину конкретних осіб у цьому злочині.
Проте РФ досі заперечує свою причетність до трагедії.