Як пояснюють у Zero Waste Lviv, такий роздільний збір економічно вигідний мешканцям. Утім мешканці будинків не сортують органічні відходи та сировину, яка піддається переробці.
Експерти Zero Waste Lviv провели морфологічний аналіз відходів у одному з львівських ОСББ. Серед його мешканців є і місцеві, і ВПО, які переїхали у Львів у часі війни.
"За результатами, майже 80 кг зіпсованої їжі, скляна і пластикова тара, бляшанки, папір і картон – це далеко не все, що могло б не опинитися у баці зі змішаними відходами, адже така сировина піддається переробці, а органіка – компостуванню.
Попри те, що поруч із контейнерами для змішаних відходів стоять і окремі баки для органіки, для скла, спеціальна сітка для ПЕТ-пляшок, цю вторсировину мешканці чомусь не відсортовують", – йдеться в повідомленні.
Серед знахідок були й використані батарейки, які є небезпечними відходами та потребують правильної утилізації. Збір батарейок і інших небезпечних відходів у Львові проводить ДП "Боднарівка" у різних районах міста.
Коли волонтери відібрали усю органіку і вторсировину (які передадуть на переробку), бак спорожнів майже на половину, зауважують в організації.
Там додають, що дослідження морфологічного складу відходів надзвичайно важливе для розуміння реального стану з відходами та ресурсами. Чим менше змішаних відходів – тим менше доведеться платити за їхній вивіз. Тож роздільний збір економічно вигідний мешканцям.