Слухай онлайн
Cуспільство  |  Здоров'я

COVID-19 у ЗСУ: хворіє 1082 особи, 13 військових померли

У Збройних Силах України тривають планові заходи щодо недопущення розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19. Про це інформує Командування Медичних сил Збройних Сил України.
Фото: Держприкордонслужба

Станом на 10.00 18 жовтня в Збройних Силах України на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 хворіє 1082 особи.

Всього за час пандемії одужалао 3220 осіб.

На ізоляції (в тому числі самоізоляція) перебуває 465 осіб. Кількість військовослужбовців у яких закінчується ізоляція найближчих три доби – 54 особи.

Нажаль у Збройних Силах України зафіксовано 13 летальний випадок спричинений захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19.

Під час перебування у відпустці 28.09.2020 військовослужбовець звернувся до сімейного лікаря за місцем проживання. Лікувався амбулаторно, за медичною допомогою в лікувальні заклади МО України не звертався. 04.10.2020 при КТ легень у місті Львові (Обласний діагностичний центр) було діагностовано двобічну пневмонію. Продовжував лікуватись за місцем проживання. 10.10.2020 у зв’язку з погіршення стану здоров’я був госпіталізований до Жовківськоі ЦРЛ, де підтверджений діагноз двобічної пневмонії. Для подальшого обстеження та лікування, цього ж дня, реанімобілем був евакуйований та госпіталізований у Військово-медичний клінічний центр Західного регіону з розміщенням у відділення реанімації та інтенсивної терапії. На момент поступлення стан здоров’я був важкий, в свідомості. Проведений експрес-тест дав позитивний. Також було здійснено відбір матеріалу для ПЛР-тестування. 11.10.2020 у пацієнта продовжувала прогресувати дихальна недостатність, його було переведено на ШВЛ. Незважаючи на проведену терапію, наростали ознаки дихальної недостатності, стан здоров’я погіршився та почалась інтенсивна терапія, яка не дала позитивного результату. Результати ПЛР тестування, що підтвердило у померлого гостру респіраторну хворобу COVID-19 було отримано 17.10.2020. Військовослужбовець за наявної інформації мав хронічні супутні захворювання.

Висловлюємо співчуття близьким та рідним.

За минулу добу зареєстровано 91 нових випадок захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19.

З них у закладах охорони здоров’я перебуває 14 осіб (Національний військово-медичний клінічний центр “ГВКГ” – 2 військовослужбовця, Військово-медичний клінічний центр Західного регіону – 3 військовослужбовця, Військово-медичний клінічний центр Східного регіону – 1 працівник ЗС України, 66 та 65 військові мобільні госпіталі – по 4 військовослужбовця). Стан здоров’я пацієнтів задовільний, отримують необхідне лікування.

Вдома під наглядом медичної служби перебуває 77 осіб (Київська область – 51 військовослужбовець та 5 працівників ЗС України, Львівська область – 15 військовослужбовців та 2 працівника ЗС України, Одеська, Дніпропетровська Тернопільська та Чернівецька області – по 1 військовослужбовцю). Стан здоров’я пацієнтів задовільний, спостерігається легкий перебіг захворювання.

Аналіз захворювань серед військовослужбовців та цивільного населення свідчить про те, що найчастіше інфекція поширюється під час епізодичних зустрічей з найближчими людьми (друзями та рідними), що не входять до кола осіб, з якими ви спілкуєтеся щодня або мешкаєте разом. Не наражайте себе та свою родину на небезпеку зайвими контактами.

Командування Медичних сил Збройних Сил України закликає дотримуватися правил карантину та особистої гігієни.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ