Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

"Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності", - Тустань

Як повідомили в прес-службі заповіднику Тустань, у музеї відбудеться презентація проекту «Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності»

27 лютого (субота) о 15:00 в селі Урич, Сколівського району, Львівської області відбудеться презентація проекту «Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності». У рамках цього проекту Державний історико-культурний заповідник «Тустань» популяризуватиме і впроваджуватиме механізми збереження ландшафтів історично цінних територій.

Учасники проекту прагнуть запровадити в Україні сучасні міжнародні підходи до збереження культурної спадщини, втіленої в дерев'яній архітектурі. При цьому йдеться не лише про окремі об’єкти, але й про автентичність історичного ландшафту в цілому.

Завдання проекту – захист унікальних територій від хаотичної забудови, яка руйнує цілісність вигляду та історично сформовану планувальну структуру поселень. До таких територій відноситься і село Урич, поруч з яким розташований заповідник “Тустань”. У селі збереглося багато будівель, які є зразками традиційної дерев’яної бойківської архітектури. Тож на презентації буде представлено, що саме організатори проекту планують зробити в селі Урич в рамках проекту протягом 2016 року.

Міжнародний проект «Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності», підтриманий Єврокомісією,  два роки працює паралельно на місцевому та національному рівнях у двох країнах – Росії та Україні. У рамках проекту уже відбулася виставка, яка була представлена в Уричі, Києві, Львові, в НПП “Синевир”, а також у національних парках Росії та Словаччини. Також працівники Заповідника пройшли триденне стажування, в рамках якого ознайомилися з міжнародними практиками збереження культурних ландшафтів у селі-заповіднику Остурня та Ойцовському національному парку (Словаччина, Польща), а також національному парку “Словацький Рай” і транскордонному П'єнінському національному парку (Словаччина, Польща).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ