Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство

Держфінінспекція розпочинає перевірку ЖЕКів

Державна фінансова інспекція України у лютому цього року розпочинає перевірку комунальних підприємств сфери житлово-комунального господарства щодо обґрунтованості підвищення тарифів на послуги, повідомляє урядовий портал.

«Вище керівництво держави висловило стурбованість щодо необґрунтованого та самовільного підвищення тарифів на комунальні послуги окремими органами місцевого самоврядування та житлово-комунальними підприємствами. Для врегулювання цієї проблеми ми й розпочинаємо зазначені перевірки», – зазначив Голова Держфінінспекції України Петро Андрєєв.

Перевірятимуться усі комунальні підприємства сфери житлово-комунального господарства, які збільшили розмір тарифів на свої послуги у 2011 та 2012 роках. Зокрема, фахівці Держфінінспекції перевірять обґрунтованість та економічну доцільність підвищення тарифів, а також – формування невиробничих затрат і собівартості послуг.

За словами Петра Андрєєва, головна мета зазначених перевірок має соціальний характер: «Ми плануємо перевірити обґрунтованість і доцільність підвищення тарифів на комунальні послуги найперше з метою захисту інтересів пересічних споживачів, простих наших громадян».

Також він додав, що під час контрольних заходів буде перевірятися законність використання коштів, заплачених споживачами комунальних послуг.

«До органів влади надходять скарги громадян на ЖЕКи, які не надають комунальних послуг навіть, коли ці послуги оплачені на 100 %. Тобто люди платять за прибирання під’їздів, прибудинкових територій, вивіз сміття, але ці роботи не виконуються», – наголосив Голова Держфінінспекції.

У разі виявлення необґрунтованого підвищення тарифів на комунальні послуги відповідні матеріали Держфінінспекції будуть передані до правоохоронних органів, також буде поінформовано Кабінет Міністрів України.

У разі наявності у громадян інформації про підвищення тарифів на комунальні послуги керівництво Держфінінспекції просить повідомляти про це за телефоном довіри: (044) 425-38-18.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ