Усі львівські бібліотеки та спецшкола № 100 для незрячих дітей отримають ще низку книг, надрукованих шрифтом Брайля. Кожна книга має аудіоверсію і кольорові рельєфні малюнки, та майже усі примірники виготовлені в універсальному дизайні, тобто мають плоский і рельєфно-крапковий шрифт. Книги розповсюдять упродовж липня, тож вже у серпні львів’яни та гості міста зможуть знайти їх у фондах міських бібліотек. Про це сьогодні, 5 липня, повідомила прес-служба ЛМР.
Цей проект під назвою «Мистецька книга для львівських бібліотек» реалізувала ГО «Фонд реабілітації незрячих». Фінансову підтримку для публікації та озвучення літературних творів надало управління соціального захисту Львівської міської ради.
Так, у межах проекту в Ресурсному центрі Львівської політехніки надруковано шрифтом Брайля, зшито та виготовлено палітурки 10 найменувань дитячих книг. Авторами усіх книг є львівські письменники та журналісти. А це:
1) Марічка Крижанівська — «Веселі ангелята».
2) Світлана Лінинська — «Пан Сирник і різдвяний пампушок».
3) Олександр Зімба — «Пригоди Бровка та Мурчика».
4) Олександр Зімба — «Пригоди на Марсі».
5) Юрій Винничук — «Казки зі Львова».
6) Юрій Винничук — «Чудернацькі казки».
7) Анастасія Введенська — «Важливе рішення».
8) Анастасія Введенська — «Домівка».
9) Анастасія Введенська — «Незвідані таємниці».
10) Анастасія Введенська — «Рецепт щастя».
«Особливістю друку цьогорічних книг є те, що майже всі вони надруковані в так званому універсальному дизайні: сторінка ліворуч — плоским шрифтом, сторінка праворуч — шрифтом Брайля. Кожна сторінка зліва і справа відповідає одна одній навіть порядково. Усі книги мають аудіоверсії, над створенням яких працювали Марічка Крижанівська, Славко Нудик, Ольга Банах, Мар'яна Фехтель і вокальна дитяча студія Павла Табакова. Аудіоверсії кожного літературного твору подані через QR-код, який має рельєфну рамку для зручності користування цілком незрячих читачів.
Ще однією особливістю є наявність ISBN нумерації кожної книги. Організація почала застосовувати таку нумерацію лише з 2019 року, і це свідчить про рівень, оскільки кожна книга внесена у міжнародний книжковий реєстр", — повідомила Оксана Потимко, керівниця Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами НУ «Львівська політехніка», заслужена працівниця соціальної сфери України.
Книги розповсюдять в усіх 17-ти дитячих бібліотеках м. Львова, 2-х обласних бібліотеках, що розташовані на території міста, і Львівській спецшколі-інтернаті № 100 для незрячих дітей. Таким чином, започаткована у 2017 році традиція відкрити публічні бібліотеки міста Лева для читачів з важкими порушеннями зору має продовження. Тож тепер львівські дитячі бібліотеки матимуть у своїх фондах по 20 примірників книг шрифтом Брайля.
«Якщо місцева влада підтримуватиме наші ініціативи й надалі, то щороку місто матиме нову порцію цікавих і затребуваних дітьми літературних творів у доступному для всіх дизайні. Цей процес дозволяє надати бібліотекам статус інклюзивних і докорінно змінює стереотипи про існування відокремлених бібліотек лише для читачів з вадами зору», — додає Оксана Потимко.
Контактна особа — Михайло Петрів (097) 373 38 39, керівник проекту.