Слухай онлайн
Cуспільство

УКУ організовує вебінар "Екуменізм і миробудування: польсько-німецький досвід для України"

Інститут екуменічних студій Українського католицького університету, у співпраці з Фондом Конрада Аденауера в Україні, запрошує на вебінар «Екуменізм і миробудування. Польсько-німецький досвід». Захід відбудеться у четвер, 28 жовтня, о 17.00 годині у Zoom.

Про це інформує пресслужба ЛМР.

Про екуменізм у Польщі і внесок до польсько-німецького примирення говоритиме д-р Пьотр Копєц, польський теолог і соціолог, професор Люблінського Католицького Університету імені Івана Павла ІІ.

«Екуменічні доктринальні діалоги в Польщі зосереджуються на чотирьох конкретних питаннях: взаємне визнання хрещення, міжконфесійні шлюби, цілісність творіння, збереження неділі, - про екуменічні досягнення в Польщі розповідає д-р Пьотр Копєц. - Можна висловити думку, що без християнського та екуменічного внеску примирення і мир між Польщею та Німеччиною були б неможливими або, принаймні, були б повільнішими та неглибокими. Так було, коли екуменічна ідея та екуменічні настрої вплинули на цілі суспільства, а окремі лідери змінили хід історії. Очевидно, що у відносинах між обома націями ще багато чого треба зробити. Але, якщо думати про історію минулого століття і відчуття шкоди, накладеної на стосунки обох сторін, то примирення постає як диво».

Респондентом на семінарі буде єпископ Павло Шварц, Німецька євангелічно-лютеранська церква в Україні. Модеруватиме захід д-р Павло Смицнюк, директор Інституту екуменічних студій УКУ.

«Повоєнне примирення між Польщею і Німеччиною було, з одного боку, чудом, а з іншого — результатом зусиль багатьох суспільних сил. Однією з цих сил були релігійні громади в обох країнах, які могли бачити далі, аніж уряди і дипломатичні кола. Ми хочемо подивитися на багатогранність екуменічних зусиль католиків і протестантів в Польщі і Німеччині і придивитися, чи не знайдеться там якихось оригінальних ідей для української ситуації», - зазначив д-р Павло Смицнюк.

Щоб взяти участь у заході, потрібно зареєструватись за посиланням.

Участь безкоштовна.

Подія відбуватиметься із синхронним перекладом англійською та українською мовами.

Деталі та організаційні питання: Ірина Кітура, irakit@ucu.edu.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ