Керівництво соціальної мережі Facebook представило стратегію боротьби з великою кількістю фейковий новин, які вже привели до політичних скандалів на виборах у США, - BBC Україна.
Як зазначив віце-президент компанії по роботі з новинами Джон Хеджмен, в соцмережі розуміють необхідність боротьби з поширенням неправдивої інформації, але в той же час Facebook має намір зберегти свою роль в якості відкритого майданчика для обміну інформацією.
Для початку компанія полегшить користувачам можливість повідомити про появу фейковий новини. Якщо про неї заявить певна кількість користувачів, то новину перевірять в інформагенції та інші сторонні компанії, які займаються фактчекінгом (перевіркою інформації).
Новини, не підтверджені фактами, не зникнуть з соцмережі, однак вони будуть позначені як "спірні" і будуть з'являтися нижче в новинних фідах користувачів. Такою новиною можна буде поділитися, однак в такому випадку користувач отримає ще одне попередження про те, що новина є "спірною".
Крім того, Facebook водить алгоритм, який більше не дасть можливості спамерам діяти в соцмережі під іменами реальних новинних організацій.
Останнім часом багато критикували Facebook за нездатність протистояти напливу фальшивих новин. Жертвами помилкових новинних історій стали, зокрема, Гілларі Клінтон і Папа римський Франциск.
В середині листопада засновник компанії Марк Цукерберг написав на своїй сторінці: "Наша мета - в тому, щоб люди мали доступ до історій, які їм цікаві. І ми знаємо, що люди хочуть отримувати точну інформацію. Ми самі не хочемо виступати арбітрами істини, тому замість цього покладаємося на перевірених третіх осіб і спільноту довкола нас".