З 1 липня 2022 року в Україні збільшився розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб – з 2 481 гривні до 2 600 гривень. Відповідно зросла сума пов’язаних із ним одноразових допомог, які фінансуються Фондом соціального страхування України для потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також осіб, які мають право на виплати в разі втрати годувальника, інформує пресслужба Львівської ОДА.
Так, для осіб, у яких право на страхові виплати від Фонду настане з 01 липня цього року, розмір допомоги складе:
- потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві відповідно до ступеня втрати професійної працездатності (максимально 17 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, при 100% втрати працездатності) – 44 200 грн;
- сім’ї у разі смерті потерпілого (100 розмірів прожиткового мінімуму) – 260 000 грн;
- утриманцю у разі смерті потерпілого (20 розмірів прожиткового мінімуму) – 52 000 гривень.
Раніше ці виплати становили 42 177 грн, 248 100 грн, 49 620 грн відповідно.
Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області проаналізовано інформацію щодо стану проведення страхових виплат потерпілим (членам їх сімей) Львівської області за перше півріччя 2022 року, до підняття розміру прожиткового мінімуму.
«Страхові виплати одноразової допомоги у разі стійкої втрати професійної працездатності призначено для 278 потерпілих на загальну суму понад 4,6 млн гривень. Шести сім’ям Львівщини призначено одноразову допомогу у разі смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві на загальну суму понад 1,3 млн гривень. Для дев’яти осіб, які мають право на виплати у разі смерті годувальника (утриманців), призначено одноразову допомогу на загальну суму понад 402 тис. гривень», - зазначили у Фонді.
Нагадаємо, сума щомісячної страхової виплати встановлюється відповідно до ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячного заробітку, що потерпілий мав до ушкодження здоров’я. Максимальний розмір щомісячної страхової виплати не повинен перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. Мінімальний розмір призначеної щомісячної страхової виплати потерпілому у перерахунку на 100 відсотків втрати професійної працездатності не може бути меншим за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб.