Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка  |  Політика

Генадій Зубко розповів про домовленості в Білорусі

Напередодні візиту Президента України Петра Порошенко в Білорусь, на засіданні Міжурядової українсько-білоруської комісії з питань торгово-економічного співробітництва проговорили виконання попередніх домовленостей та стратегічний план співпраці між двома країнами на 2019-2021 роки. Про це повідомили у прес-службі Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадя Зубка.

«Одна з головних тем – проведення Першого Форуму регіонів України та Білорусі, який відбудеться 25-26 жовтня у Гомелі. На ньому планує взяти участь 13 областей України і близько 60 підприємств. Ми очікуємо підписання до 20 угод як на місцевому і обласному рівнях, так і міжурядові. Це важливе питання, адже регіональне співробітництво сьогодні дає можливість залучати інвестиції, збільшувати туристичний потік, обмінюватись досвідом і інформацією та здійснювати кооперацію», - сказав Геннадій Зубко.

За його словами, розвиток кооперації стало також одним з ключових питань на засіданні Міжурядової комісії. Сьогодні біля 8 білоруських підприємств вже працює на території України, але для нас важливе і поставки української продукції до Білорусі. Йде мова про поставки продукції АПК, металургії тощо.

Також важливим питанням стало обговорення розвитку транспортних потоків, які дозволять збільшити товарообмін між країнами. «Ми розглянули можливість максимального залучення водного транспорту. Це проект Прип’ять – Київ – ГРЕС і продовження судноплавства по річці Дніпро. Він дасть можливість постачати білоруські нафтопродукти в Україну, а також розвантажить Укрзалізницю і вивільнить велику кількість вантажних вагонів», — розповів Зубко.

Питання розвитку міжнародних пунктів пропуску. Українська і білоруська сторони домовились про зміну статусу єдиного у Київській області міжнародного пункту Олександрівка-Вільче з міждержавного на міжнародний. Він сприятиме розвитку транспортного сполучення, а також дозволить залучити кошти ЄС і міжнародних організацій на ремонт дороги М-01.

Важливе рішення Міжурядової українсько-білоруської комісії щодо спільної розробки країнами Програми комплексного екологічного моніторингу діяльності з експлуатації кар’єру піску і крейди родовища «Хотиславське», який має екологічні наслідки для екосистеми Шацьких озер.

Також досягнуті домовленості щодо співпраці в енергетичній, культурній і гуманітарній сферах, спорту і розвитку іномовлення в Білорусі. «Оборювалось питання щодо запуску на території Білорусі після 1 грудня українського телеканалу UATV. Ми розглядаємо це як економічний інструмент і можливості інформування Республіки Білорусь про політичне і культурне життя України, з точки зору залучення інвестицій, розвитку економіки і туристичного потенціалу», — підкреслив Геннадій Зубко.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ