Сьогодні відбулось відкриття Центру вертебрології на Житомирщині наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. Про це інформують у прес-службі Віце-прем’єр-міністра України.
Наша мета — повернути захисників, ветеранів АТО до активного суспільного життя. І це мета як для держави, так і для сучасного Центру вертебрології і реабілітації, який починає працювати на Житомирщині. Область є найбільш мілітаризованою і тому поява такого Центру — приклад, що область може не тільки мобілізувати і захищати, а й турбуватись про своїх хлопців. Це приклад для інших регіонів, - наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
«Був тут у березні, коли ще йшла реконструкція, яку розпочали у 2017 році за рахунок коштів ДФРР та обласного бюджету. Вартість — біля 40 млн грн. Це один із наймасштабніших об’єктів ДФРР, і будівля Центру тільки початок. Наразі найперше завдання – забезпечити персоналом, який зможе фахово займатись реабілітацією учасників АТО. Незабаром на базі Центру планується відкриття унікального для України Будинку ветерана, який створений за ініціативи та зусиль ветеранів АТО і волонтерських організацій», — зазначив Геннадій Зубко.
Урядовець розповів, що його ключовою метою стане соціалізація ветеранів та робота з їх родинами. Це буде відкритий простір, який працюватиме за принципом «єдиного вікна» – разом із професійною медичною допомогою, процедурами з реабілітації, що надаватимуться в Центрі вертебрології, захисники зможуть отримувати тут допомогу з соціалізації та повернення до мирного життя:
- Медична реабілітація (потужності санаторію);
- Психологічна адаптація (індивідуальна, сімейна та групова терапія);
- Юридичні та соціальні консультації (забезпечення прав ветеранів);
- Підвищення професійного рівня, профорієнтація, додаткові знання та навички, співпраця із роботодавцями;
- Інституційна та експертна підтримка ветеранських бізнес проектів;
- Збереження у кризових ситуаціях, швидка психологічна допомога (опція);
- Навчання бізнес-навичкам і підтримка ветеранських стартапів
Зараз у Центрі три відділення: амбулаторно-поліклінічне, стаціонарне, фізіотерапевтичне, розрахований на 110 ліжок (50 – вертебрологічних, 60 – реабілітаційних). Щороку в закладі стаціонарно лікується до 2500 пацієнтів, майже 8000 надається амбулаторно консультативна допомога.