Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Геннадій Зубко з японським Віце-міністром Кендзі Ямадою обговорив перспективні напрямки співпраці

Геннадій Зубко з японським Віце-міністром Кендзі Ямадою обговорив перспективні напрямки співпраці, - прес-служба Віце-прем’єр-міністра України.

Перед початком Ukraine Reform Conference, на зустрічі з Парламентським Віце-міністром закордонних справ Японії Кендзі Ямадою запропонував три напрямки для подальшої співпраці з Україною. Про це на своїй сторінці у ФБ повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, який наразі перебуває у Торонто, Канада.

«Мова йде в першу чергу про розвиток інфраструктури у Миколаївській області: розвиток порту та будівництво об’їзного мосту через ріку Південний Буг. Аналіз проекту з будівництва мосту вже здійснили фахівці Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA). Друге — управління відходами. Уряд України схвалив Національну стратегію управління відходами в Україні до 2030 року, розроблено і готується до прийняття відповідне законодавство, проте для нас також є важливим залучення японських технологій. І Третій пріоритетний напрямок співпраці — соціальний розвиток Чорнобильської зони відчуження. Ми плануємо трансформувати зону відчуження на інвестиційну зону. Вже створено умови для розвитку сонячної енергетики, проте потрібно вирішувати і питання соціального спрямування. Сподіваємося на обмін досвідом з японськими спеціалістами щодо розвитку цієї території», — наголосив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр України підкреслив, що починаючи з 2014 року, Уряд Японії надає підтримку Україні за трьома основними напрямками: покращення економічної ситуації, відновлення демократії, сприяння національному діалогу єдності.

Серед пріоритетних проектів, які підтримує Уряд Японії: амбітний проект з модернізації Бортницької станції аерації – 1,1 млрд дол США, який був розпочатий у 2015 році. І це не лише фінансова, а й технічна підтримка японської сторони. А також програми відновлення інфраструктури Сходу країни, надання обладнання для медичних установ, допомога для вимушених переселенців – протягом цих 5 років — 47,2 млн дол. США (січень 2014-2019).

У свою чергу, Кендзі Ямада висловив сподівання, що позачергові парламентські вибори будуть проведені прозоро та демократично, а також наголосив, що пріоритетом Японії є в першу чергу не розвиток інфраструктури, а людський розвиток.

Нагадаємо, в Торонто розпочалась третя Міжнародна Ukraine Reform Conference, яка триватиме декілька днів. Геннадій Зубко презентує на конференції результати реформ децентралізації та енергоефективності. Також у рамках конференції заплановані панельні дискусії міністрів, експертні обговорення прогресу українських реформ, двосторонні зустрічі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ