Про це повідомляє УНН із посиланням на сайт організації.
“Щоб виконувати потреби і очікування людей, яким ми служимо, ми повинні активізувати наші зусилля, в першу чергу дипломатичну роботу”, — сказав він в ході послання Генеральної Асамблеї.
“Ми продовжимо зміцнювати партнерство з Африканським союзом, щоб консолідувати зусилля щодо досягнення миру на континенті, щоб знайти довгострокові рішення криз в Малі, Сахеле, Південному Судані, Сомалі, Центрально-Африканській Республіці (ЦАР) і Демократичній Республіці Конго”, — зазначив генсек.
Особливу увагу він також приділив Ємену, Сирії та Лівії.
“Укладена минулого місяця стокгольмську угоду щодо Ємену допомогло уникнути катастрофічного військового зіткнення в Ходейда, яке значно збільшило б ризик голоду, — вказав глава всесвітньої організації. — Однак ще багато що належить зробити, щоб забезпечити виконання сторонами своїх зобов’язань та організувати політичний процес, який призведе до миру”.
У Лівії, за словами Гутерріша, вдається зберегти забезпечується ООН припинення вогню. “Тепер настав час допомогти лівійцям об’єднатися і створити умови для скликання Національної конференції, яка проклала б шлях до об’єднання і проведення виборів”, — вважає він.
Говорячи про Сирію, генсек пообіцяв, що його новий спецпосланець Гейр Педерсен продовжить зусилля по досягненню політичного врегулювання.
“Війна в Сирії ще далека від закінчення. Мільйони громадян залишаються тимчасово переміщеними або живуть в постійному страху нової гуманітарної катастрофи. Мій новий спецпосланець продовжить домагатися політичного врегулювання відповідно до резолюції РБ 2254 та Женевського комюніке, такого врегулювання, яке враховувало б голоси всіх сирійців”, — констатував Гутерріш.
Керівник ООН також нагадав, що проблеми кліматичних змін залишаються в центрі уваги організації.
“23 вересня поточного року я скликаю саміт в Нью-Йорку, щоб мобілізувати політичних лідерів, бізнес і громадянське суспільство”, — інформував він.
Серед інших “заморожених і невирішених викликів” він назвав ситуацію в Україні, Кавказі, в М’янмі і палестино-ізраїльський конфлікт.