Слухай онлайн
Cуспільство

Глава уряду Каталонії просить відкласти оголошення про незалежність

Глава уряду Каталонії Карлос Пучдемон запропонував парламенту відкласти оголошення про незалежність регіону від Іспанії, - Громадське.

Відповідну заяву він зробив під час свого виступу в каталонському парламенті.

«Ми пропонуємо призупинити оголошення декларації незалежності, щоб почати діалог у найближчі тижні», – сказав він.

Його виступ планувався о 19:00 за київським часом, однак фактично в останній момент був відкладений на годину.

Тож, о 20:00 за Києвом Пучдемон розпочав свою промову, заявивши, що він «не планує ніяких погроз чи образ», а замість цього хоче «деескалації напруженості».

«Стало очевидним, що це вже не внутрішні проблеми. Каталонія на даний час є загальноєвропейським питанням», – сказав глава уряду Каталонії.

Пучдемон також згадав про події 1 жовтня під час проведення референдуму в Каталонії. Зокрема, він засудив дії іспанської влади щодо блокування референдуму. «Але все пішло не так – вони не досягли своєї мети, тому що проти цього залякування вийшло понад два мільйони людей», – сказав каталонський лідер.

За його словами, каталонці хотіли провести «референдум в шотландському стилі, коли обидві сторони змогли б висловити свої погляди». «До 18 раз, і у всіх форматах було запропоновано відкрити діалог, щоб погодитися на референдум. Але нам знову і знову відмовляли», – сказав Пучдемон.

Раніше прем'єр Іспанії Маріано Рахой заявив, що для збереження цілісності Іспанії Каталонію можуть позбавити автономії.

Також повідомлялось, що іспанська поліція готова негайно заарештувати лідера Каталонії Карлоса Пучдемонта, якщо він оголосить незалежність в регіональному парламенті.

Прем'єр Іспанії Маріано Рахой відмовився називати голосування в Каталонії референдумом про самовизначення.

Громадське

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ