Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Глобальне потепління призведе до різкого збільшення кількості туманів, - вчені

Каліфорнійські вчені заявили про те, що через зростання глобальних температур на Землі різко збільшиться кількість туманів і смогу. Найбільше це торкнеться регіонів помірного кліматичного поясу. Найважче буде в літні місяці, коли кількість опадів буде падати до 40%. Результати досліджень вчені опублікували в журналі Nature.

Попередні дослідження кліматичних моделей давали суперечливі результати: в залежності від моделі вони передбачали то збільшення, то зменшення концентрації природних і антропогенних аерозолів в атмосфері. Однак нове дослідження, в якому використовувалися сучасні комп'ютерні моделі, показало, що при подальшому підвищенні середньорічних температур частка аерозолів, особливо в середніх широтах нашої планети, різко посилиться у зв'язку зі зменшенням частоти випадання опадів, які очищають атмосферу.

За словами керівника дослідження кліматолога Роберта Аллена, "наші моделі показують, що концентрація і поширення майже всіх типів аерозолів помітно зросте в міру зростання глобальних температур. Це включає як природні аерозолі на основі частинок пилу і морської солі, так і антропогенні аерозолі, що ростуть завдяки крапелям сірчаної кислоти, золи і органічних часток. Щоб підтримувати повітря в прийнятному стані, на їхні викиди знадобляться різкі обмеження".

Як заявляють дослідники, зростання кількості аерозолів у повітрі призведе до утворення глобальної "ковдри" з туману і смогу. Крім того, воно викличе зміну океанічних течій, рухів вітрів і інших важливих кліматичних процесів.

Разом з тим, за словами вчених, зростання кількості аерозолів у верхніх шарах атмосфери буде сповільнювати глобальне потепління, оскільки частинки сажі і краплі рідин розсіюють і відображають в космос частину сонячних променів.

Раніше повідомлялося про те, що рівень концентрації вуглекислого газу в атмосфері Землі у 2014 році досяг рекордного максимуму. На думку експертів ВМО, рівень концентрації СО2 в атмосфері в 2016 році також збільшиться.

2014 рік найспекотнішим в історії метеоспостережень. Температура повітря на планеті в 2014 році виявилася найвищою за останні 135 років. Нові температурні рекорди побито в більш ніж 20 країнах Європи, за ними йдуть країни Африки, Азії і Австралія.

DT.UA

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ