Слухай онлайн
Cуспільство

Голосуючи за бюджетні закони, депутати «помилково» ліквідували податкову міліцію

Податкова міліція з 1 січня 2017 року знаходиться поза законом. Про це у вівторок, 10 січня, повідомила народний депутат («Самопоміч») Тетяна Острікова.

«Вітаю з тим, що податкова міліція з 1 січня 2017 року знаходиться поза законом!», – написала нардеп у Фейсбуці.

Відповідний розділ ХVІІІ-2 «Податкова міліція» виключений з Податкового кодексу, що набуло чинності з 01.01.17 року. 

«Планувалося, що норма про ліквідацію податкової міліції набуде чинності разом з новим законом про створення фінансової поліції, ймовірність прийняття якого цим складом Ради близька до нуля. Тобто ніколи. Так і голосувалося при цій умові. Однак, в законопроекті змінили номер пункту про податкову поліцію, а в перехідних положеннях, які стосуються набрання чинності відповідними нормами – номер змінити забули. І виходить, що пункт 134 про виключення з Податкового кодексу розділу ХVІІІ – 2 «Податкова міліція» набрав чинності… Де-юре, правовий статус податкової міліціі наразі – «поза законом». Де-факто, вона не ліквідована, співробітники не звільнені, провадження не передані, продовжує свою діяльність», – пояснює нардеп.

«З ситуації можна вийти двома шляхами:

1) отримати певне роз'яснення (на мою думку, сумнівне з точки зору правової чистоти) про те, що це технічна помилка і пункт 134 закону має набути сили разом з відповідним законом про створення фінансової поліції; або

2) внести зміни в Податковий кодекс, пройшовши через процедуру розгляду законопроекту, передбачену Законом України «Про Регламент».

Але є і третій варіант… треба використати момент для розгляду та ухвалення нового закону про створення фінансової поліції», – вважає депутат.

НБН

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ