Головний медик Львова Володимир Зуб наголошує, що всі люди, незалежно від віку, повинні дотримуватися встановлених карантинних обмежень, аби убезпечити себе від можливого інфікування коронавірусом. Ризик для всіх є однаковий. Про це він повідомив в ефірі радіо "Львівська хвиля", - інформує прес-служба ЛМР.
ʺДля більшості людей перебіг цього захворювання є легким — це близько 80%, для 20% - важким, а орієнтовно для 3% - критичним, навіть летальним. Ризик для всіх є однаковий. Всі мають дотримуватися правил. Якщо молодь вважає, що повинна перехворіти і все буде легко, — це є неправильний підхід, тому що ця молодь приходить до своїх батьків, бабусь, дідусів, їх інфікує. І ми сьогодні бачимо, з якими важкими пневмоніями госпіталізують людей старшого віку. Тому всі, від малого до великого, мають берегтися. Всім потрібно знову змобілізуватися, бути обережними, і думати, в який відсоток я потраплю — в число 80, де легко, в число 20, де важко, чи число 3 — де закінчиться все трагічно. Цього ніхто не знаєʺ, — зазначив Володимир Зуб.
Володимир Зуб також розповів, що станом на сьогодні аналізи ПЛР роблять відносно оперативно, залишки відібраних проб у холодильниках мінімальні.
ʺФактично минулого тижня у нас майже обнулили залишки відібраних матеріалів. Зараз у лабораторії надходять і старі, і нові. Станом на сьогодні, стаціонари, які приймають хворих із пневмонією чи підозрою на коронавірус, результат ПЛР отримують впродовж максимум двох діб, і одразу приймається рішення щодо тактики лікування. Зараз затримок немає. За оперативною інформацією, залишок у холодильниках на сьогодні - близько 700 проб. Це така кількість, яку за вихідні зможуть надолужити, тому що поступлення свіжих аналізів на вихідних є меншим. Тому, в принципі, для хворих, які перебувають в станціонарі, результати отримуємо швидкоʺ, — зазначив Володимир Зуб.
Нагадаємо, за вчорашню добу лабораторні центри провели 643 ПЛР-тести, з яких 142 — позитивні. Серед них з нових проб ПЛР-тестів зроблено 543, і з них 105 — позитивні. Серед них — 72 мешканці Львова. Загалом в роботу взяли 516 проб.
[[]]