Слухай онлайн
Політика

Холод: Брюховичі мають туристичний потенціал

Як повідомили 14 серпня Гал-інфо у прес-службі ЛОДА, у Брюховичах, що є Шевченківським районом Львова, є три свердловини мінеральної води. Якість води тут не поступається тій, яку видобувають у Берегово на Закарпатті.
Фото Львівська ОДА

Проте підльвівські джерела мало досліджені. Також селище може похвалитися двома озерами для відпочинку, які майже щороку експерти називають придатними для купання.

Усі джерела мінеральних вод наразі потребують розвитку та подальших досліджень. 

“Ми шукаємо інвесторів постійно. Зокрема, за останні роки цікавилися підприємці з Казахстану та Польщі. Поки що не судилося. Будівництво оздоровчого центру - питання номер один, аби відновити рекреаційно-курортну славу селища”, - повідомили у селищній раді.

Після 90-х у містечку майже не залишилося так званих піонерських таборів. Більшість земель - у власності чи оренді. Для тих площ, які залишилися вільні, місцева влада наразі також шукає того, хто вклав би гроші у створення санаторно-відпочинкових установ. 

“Ми закріплюємо за ділянками, які є вільні конкретне цільове призначення - для рекреації. Нових житлових комплексів наше селище не витримає. У нас вже затори і граничне навантаження на іншу інфраструктуру. Довкола Брюхович - інші населені пункти, тому будувати власних очисних споруд ми просто не маємо де. Якщо ростемо, єдиний вихід - долучатися до львівських комунікацій. І то це може бути добре рішення для такого містечка з індивідуальною забудовою, як є зараз. Плюс рекреація. Ми сподіваємося, що нове керівництво нової громади дослухається до жителів Брюхович, що наша стратегія розвитку буде оптимальною”, - сказав голова громади Володимир Доманський.  

“Брюховичі мають туристичний потенціал, але їм не вистачає інфраструктури. Знаю, що тут живе багато небайдужих людей, тому певен, що помилкових дій і масової багатоквартирної забудови тут не буде. Проте, боюся, що й нових великих розважальних комплексів, готелів і діснейлендів селище не витримає. Максимум - санаторії чи заклади, де люди зможуть оздоровитися. Ми за те, щоб туристи мали де зупинитися і відпочити, але не коштом львів’ян чи місцевих жителів”,  - наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод, який відвідав Брюховичі з робочою нарадою. 

Також обласні управлінці зустрілися тут із місцевим бізнесом. 

“Йшлося про те, що вже час і є потреба розробити туристичний маршрут Брюховичами. Зі свого боку, ми можемо включити селище у наші промопрограми - як важливу туристичну територію під Львовом”, - розповіла начальниця управління туризму і курортів Львівської ОДА Наталія Табака.

Нагадаємо, обласні управлінці щотижня відвідують туристичні та курортні містечка і села, щоб перевірити дотримання карантинних вимог, а також поспілкуватися наживо про всі проблемні питання, які тут виникають.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ