Слухай онлайн
Cуспільство

Ієромонаха Йосифа (Міляна) призначено Єпископом-помічником Київської архиєпархії

Сьогодні, 16 квітня, у Ватикані було повідомлено про те, що Святіший Отець Венедикт XVI поблагословив рішення Синоду єпископів Української Греко-католицької церкви про призначення ієромонаха Йосифа (Міляна), монаха Монастиря студійського уставу, настоятеля храму Благовіщеня Пресвятої Богородиці при Патріаршому соборі Воскресіння Христового, Єпископом-помічником Київської архиєпархії. Новому єпископу уділено титулярний престол Друзиліане. Згідно із повідомленням Блаженнішого Любомира, Владика Богдан (Дзюрах), який до тепер виконував обов’язки Єпископа-помічника Київської архиєпархії, буде покликаний до інших завдань у житті Церкви. Про це «Гал-info» повідомив департамент інформації УГКЦ.
Довідково зазначимо, що ієромонах Йосиф (Мілян) народився 6 липня 1956 року в с. Добряни, Городоцького району на Львівщині, в родині греко-католиків. 5 січня 1979 року отримав благословення о. Юліяна (Вороновського), тоді настоятеля Студіону, на початок кандидатури до монастиря. 8 березня 1983 року зложив вічні обіти-схиму і прийняв ім’я Йосиф (світське ім’я Іван). 9 травня 1984 року отримав дияконські, а 30 грудня 1984 року ієрейські свячення. Як священик в підпіллі працював з катехитичними групами дітей та молоді. Обслуговував вірних у парафіях Яворівського, Перемишлянського та інших районів Львівської області. Після виходу Церкви з підпілля служив у парафії с. Унів та навколишніх сіл Золочівського району. Пізніше, як перший греко-католицький священик після легалізації УГКЦ, служив в Студитському монастирі Св. пророка Іллі у Яремчі та обслуговував парафію м. Яремча-Дора і с. Ямна Надвірнянського деканату Івано-Франківської єпархії.
У травні 1993 року Блаженнійшим Мирославом-Іваном (Любачівським) призначений духовним опікуном (провідником) християнських молодіжних організацій. У лютому 1997 року декретом Єпископа-помічника Глави Української греко-католицької церкви призначений головою Патріаршої комісії у справах молоді.

З березня 1997 року призначений настоятелем храму Пресвятої Євхаристії, Центру душпастирства молоді УГКЦ. З травня 1998 року отримав благословення Глави УГКЦ на працю в Європейському комітеті академічного душпастирства, створеного Папською конгрегацією католицького виховання та Римським вікаріатом.

Декретом Глави УГКЦ Блаженнійшого Любомира від 1 листопада 2008 року призначений настоятелем храму Благовіщеня Пресвятої Богородиці при Патріаршому соборі Воскресіння Христового та іншим декретом призначений головою Комісії культури Київської архиєпархії.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ