Іран розглядає можливість продажу своєї нафти найбільшій державній нафтовій компанії Росії "Роснефть", про це заявив радник верховного лідера Ірану аятоли Алі Хаменеї Алі Акбар Велаяті.
"У іранської сторони є бажання поставляти цій компанії певні обсяги нафти щодня", - сказав Велаяті, додавши, що такі продажі "можуть стати додатковим джерелом фінансування" спільних з Росією проектів.
Всього під час візиту іранського представника в Росії було парафовано контракти на суму близько 40 млрд доларів, в тому числі на будівництво атомної електростанції, залізниці та інші проекти.
Велаяті заявив, що з президентом Росії Володимиром Путіним обговорював можливість отримання кредиту від Росії для реалізації залізничних та атомних проектів.
Також Іран обговорив питання придбання зброї в Росії, додав радник верховного лідера Ірану.
Незважаючи на плани продавати нафту державному підприємству Росії, вже є інформація, що приватна компанія Litasco, підрозділ "Лукойлу", стала першим покупцем іранської нафти в Європі після зняття з Тегерана санкції Заходу.
Даний контракт з європейською компанією став першим після 4-річної перерви в продажу іранської нафти на європейський ринок.
Нагадаємо, Вірменія також веде переговори з Іраном щодо поставок газу.
Раніше також стало відомо про те, що Греція та Іран підписали угоду про постачання нафти. В Афінах і Тегерані назвали домовленості "вигідними для обох сторін".
Іран експортував 2,3 млн барелів нафти на добу, однак після введення в 2012 році санкцій обсяг поставок зменшився до 1 млн барелів. Тепер Іран має намір повернути свою частку ринку. Повідомлялося про те, що Іран буде продавати нафту в Європу зі знижкою у $ 6,5.