Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Історія про поїздку Ситника з дружиною до Лондона – перша спроба тиску на НАБУ

Розслідування Генеральною прокуратурою робочої поїздки делегації Національного антикорупційного бюро України до Лондона є першою спробою тиску на Директора Бюро Артема Ситника. Так він прокоментував поширену інформацію у ЗМІ про початок досудового розслідування за цією справою.


«Зустрічі з представниками Національного кримінального агентства (Лондон) проходили 20 та 21 липня. Поїздка відбулась на запрошення та завдяки фінансуванню британських колег. Графік був дуже щільним, а досвід ми вже використовуємо при формуванні Бюро. Окрім мене та першого заступника Директора Гізо Углави до складу делегації входила Ірина Данько – радник з питань міжнародної співпраці, яка займається залученням донорської допомоги до НАБУ», – пояснив Артем Ситник.

Він вкотре наголосив, що його дружина не входила до складу делегації, а відвідувала сестру: «Квитки було оплачено з моєї заробітної плати, яка становить 70 тисяч гривень».

Ситник переконаний, що спроби тиску на директора та працівників Бюро будуть відбуватись надалі. «Ми анонсували, що з першого жовтня розпочинаємо розслідування, а також вказали на ризики необрання Антикорупційного прокурора до цього часу. Вважаю, що заведення справи у ГПУ пов’язано з цим», – сказав він.
При цьому Ситник зауважив, що частина 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального Кодексу України передбачає «нанесення шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб». «Цікаво, яку шкоду ми могли нанести візитом до британських колег, які допомагають нам будувати сучасне Антикорупційне бюро», – додав він.

Директор НАБУ повідомив, що отримав листа від Національного кримінального агентства (NCA, Лондон), в якому висловлена підтримка у подальшому становленні та розвитку Бюро. «Наші колеги у Британії не розуміють, чому в Україні відбуваються такі процеси. Вони пропонують Генеральній прокуратурі звернутись до них із запитаннями про фінансування цієї поїздки», – додав Ситник.

 
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ