Слухай онлайн
Cуспільство

Кабінет Міністрів України ухвалив низку рішень у сфері кіберзахисту

Кабінет Міністрів України ухвалив низку рішень у сфері кіберзахисту критичної інформаційної інфраструктури та державних інформаційних ресурсів.

11 листопада Кабінет Міністрів України ухвалив низку важливих рішень у сфері кіберзахисту критичної інформаційної інфраструктури, державних інформаційних ресурсів та інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом.

Зокрема, Уряд схвалив проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України», яким на Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України покладаються обов’язки зі збереження резервних копій державних електронних інформаційних ресурсів.

Крім того, відповідно до законопроєкту, для унормування необхідності створення резервних копій та визначення переліку органів, на яких ця норма розповсюджується, до Закону України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» додається норма, якою на державні органи, військові формування, утворені відповідно до законів України, державні підприємства, установи та організації, покладається обов’язок щодо створення резервних копій та визначається, що встановлення порядку передачі, збереження і доступу до резервних копій буде визначатися Кабінетом Міністрів України.

Ухвалений законопроект покликаний визначити правові основи організації відновлення доступу та функціонування інформаційної інфраструктури в державних органах в разі настання негативних наслідків, таких як кібератака або стихійне лихо.

Крім того, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про затвердження Порядку проведення огляду стану кіберзахисту критичної інформаційної інфраструктури, державних інформаційних ресурсів та інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом», яка врегулює питання проведення такого огляду як складової частини заходів з проведення комплексного огляду сектору безпеки і оборони, та дозволить провести оцінку реального стану справ на об’єктах критичної інформаційної інфраструктури життєво важливих галузей країни.

Документ визначає, що для виконання заходів з проведення огляду утворюється міжвідомча робоча група з питань проведення огляду, до складу якої входять визначені уповноваженими органами представники з числа керівників та/або співробітників підрозділів кіберзахисту та кібербезпеки, команд (груп) реагування на комп’ютерні надзвичайні події (інциденти комп’ютерної безпеки).

За результатами огляду формується перспективна модель національної системи кібербезпеки з урахуванням реальних і потенційних загроз у кіберпросторі та фінансово-економічних можливостей держави, а також створюються передумови для формування подальших заходів з підвищення рівня кіберстійкості інфраструктури країни.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ