Завдяки канадським благодійникам українського походження у нейрохірургічному відділенні Львівської міської дитячої клінічної лікарні з'явилось надсучасне медичне обладнання вартістю понад 10 мільйонів канадських доларів. В лікарню це медобладнання завезли близько місяця тому, а сьогодні, 19 червня, відбулось його офіційне представлення, передає кореспондент Гал-інфо.
Укомплектувати операційну нейрохірургічного відділення на рівні передових світових клінік вдалось завдяки співпраці дитячої клінічної лікарні Львова з торонтською клінікою SickKids Hospital. Меморандум про передачу обладнання підписали ще в червні 2016 року, а вже з травня цього року 8 надсучасних спеціалізованих приладів, більшості з яких немає в медичних закладах Львівщини, використовується в щоденній роботі нейрохірургічного відділення лікарні. Зокрема, йдеться про мікроскоп, дихальний апарат, інтраопераційний УЗД апарат, пристрій для проведення пластичних операцій на кістковій тканині під назвою електротрепан, а також набір для оксиметрії, систему спостереження за пацієнтами, набір для фіксації голови та багатофункціональний операційний стіл. Як зазначив головний лікар міської дитячої клінічної лікарні Дмитро Квіт, це сучасне медичне обладнання дозволяє нейрохірургам виконувати надскладні операції з мінімальним травматизмом для дітей, а також надавати максимально якісну медичну допомогу.
Майже половину суми, необхідної для закупівлі медобладнання, а саме 4,5 млн канадських доларів, надала Фундація родини Темертей. На знак подяки за такий щедрий крок міський голова Львова вручив голові доброчинної фундації Джеймсу Темертею «Золотий герб міста Львова». Варто зазначити, що Джеймс Темертей та його сестра Людмила є вихідцями з Донбасу.
В межах співпраці львівської та торонтської лікарень, яка розпочалась наприкінці 2012 року і досі триває під проводом доктора Джеймса Т. Рутки та доктора Мирослави Ромах, відбулись й спеціальні практичні навчання українських лікарів. Зокрема, доктор Рутка, який також має українське походження і вважається одним з провідних дитячих нейрохірургів Північної Америки, провів у львівській дитячій лікарні декілька складних операцій, на яких були присутні українські медики. Під час останніх операцій використовували медичне обладнання, передане канадськими меценатами. Таким чином, місцеві спеціалісти перейняли досвід своїх канадських колег, а також навчились максимально ефективно використовувати новітнє обладання. Варто наголосити, що деякі з операцій, проведених канадськими медиками, ніколи раніше не відбувались на території України.