Із березня цього року локальний ринок праці, як і економіка загалом, потерпає від обмежувальних заходів, запроваджених з метою уникнення поширення коронавірусу. У карантинний період обласна служба зайнятості продовжила надавати як пошуковцям роботи, так і працедавцям соціальні послуги, змінивши очний формат на дистанційний.
«У час пандемії, тобто з 12 березня до 31 травня п. р., на Львівщині визнано безробітними 15,6 тис. осіб, що 2,3 рази більше, аніж в аналогічному періоді торік», – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. Він додав, що заяви про надання статусу безробітного та призначення виплати матеріального забезпечення жителі області подають у скриньки, що розміщені біля входу до кожного центру зайнятості, надсилають їх на e-mail ЦЗ або використовують портал державних послуг «Дія», де можна зареєструватися в онлайн-режимі.
У період карантину роботою забезпечено 3,2 тис. осіб, у тому числі 1,7 тис. безробітних. Найбільше клієнтів працевлаштовано на підприємства переробної промисловості (31%), у заклади сфери торгівлі (25%) та сільськогосподарські фірми (16%).
Станом на 01.06.2020 року послугами спеціалістів служби зайнятості користувалося 27,1 тис. безробітних, що у 2,1 рази більше, ніж торік. Із них 23,5 тис. отримували допомогу з безробіття. Відповідно до законодавчих змін під час карантину та упродовж 30 днів після його завершення мінімальний розмір допомоги з безробіття підвищений із 650 до 1000 гривень, виплата призначається з першого дня набуття особою статусу безробітного навіть тим, хто був звільнений з роботи у час пандемії за власним бажанням (до цього таким клієнтам кошти виплачувалися з 91 дня набуття статусу безробітного).
Василь Барилюк додав, що на початку літа служба зайнятості володіла інформацією про наявність 3,8 тис. вільних робочих місць і вакантних посад. Середній розмір заробітної плати, задекларований працедавцями у вакансіях, становив 7,8 тис. грн (минулого року – 6,7 тис. грн). В області бракує працівників промислової галузі: швачок, операторів автоматичних і напівавтоматичних ліній, верстатів та установок, монтерів кабельного виробництва, електромонтерів тощо. Транспортні компанії «полюють» на водіїв автотранспортних засобів, монтерів колії, водіїв тролейбуса або трамвая. Заклади сфери торгівлі та надання послуг розшукують продавців продовольчих або непродовольчих товарів, кухарів, касирів торговельного залу, продавців-консультантів. Установи, які уповноважені забезпечувати правопорядок, запрошують на роботу поліцейських, охоронників, інспекторів. А будівельні компанії пропонують працевлаштування бетонярам, малярам та ін.
Станом на 01.06.2020 року на одне вільне робоче місце в області претендували 7 безробітних (на таку ж дату торік – 2).