Голова Державної фіскальної служби Роман Насіров перерозподілив обов'язки по управлінню підрозділами ДФС. Наказом він підпорядкував собі всі митні департаменти, залишивши своєму "профільному" заступнику Костянтину Лікарчуку лише право керувати одним санаторієм.
Фотографію відповідного наказу голови ДФС від 2 вересня Лікарчук опублікував на своїй сторінці в Facebook.
Згідно з текстом наказу, за за собою як главою ДФС Насіров закріпив управління 34 департаментами та державними підприємствами, у тому числі департаментами, які відносяться до митниці.
За своїм першим заступником Сергієм Біланом, який курирує податкову, Насіров залишив управління п'ятьма департаментами і управліннями.
Голова ДФС також скасував наказ про розподіл обов'язків між головою служби та заступниками від 6 травня 2015 року, у відповідності з яким за Лікарчуком було закріплено 6 митних департаментів, одна лабораторія та інститут митної справи.
Таким чином, глава ДФС позбавив Лікарчука реальних повноважень, залишивши за ним лише управління санаторієм "Дніпро".
У свою чергу міністр фінансів Наталя Яресько сьогодні повідомила, що Міністерство фінансів ще не прийняло рішення про відставку заступника голови Державної фіскальної служби Костянтина Лікарчука.
"Рішень (за Лікарчуку, - ред.) поки немає", - сказала вона в четвер.
Лікарчук, призначений на посаду заступника голови ДФС в травні, неодноразово критикував і сам Мінфін (який курирує ДФС), і свого начальника главу фіскальної служби Романа Насірова.
В інтерв'ю ЗМІ він заявляв, що в роботі ДФС закладений системний конфлікт між податковим та митним напрямками, і він не може ефективно реалізувати поставлені перед ним завдання через відсутність важелів управління митницею.
При цьому він також неодноразово акцентував на тому, що вважає за необхідне розділити митницю і податкову.
Тоді як у самому Мінфіні офіційно дотримуються позиції, що податкова і митниця повинні бути об'єднані заради усунення дублювання функцій і скорочення кількості перевірок для бізнесу.
Як писала у ZN.UA оглядач Юлія Самаєва, нинішня ДФС не підлягає реформуванню. Це неможливо. Ще навесні прем'єр-міністр Арсеній Яценюк дав новопризначеному голові Державної фіскальної служби Роману Насірову три місяці на реформування відомства, однозначно заявивши, що часу на розкачку немає. І навіть пальцем пригрозив: якщо не впорається — приймемо відповідні кадрові рішення.
Три місяці пройшли, і навіть співробітники центрального офісу на Львівській площі не помітили якихось натяків на реформи, що вже говорити про регіони.
При цьому не була виконана навіть таке просте, здавалося б, завдання, призначення нового керівництва ДФС на рівні областей і районів.