Слухай онлайн
Cуспільство  |  Здоров'я

Керівника перинатального центру сьогодні не звільнятимуть

Депутати Львівської обласної ради перенесли розгляд питання щодо звіту головного лікаря комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний клінічний перинатальний центр» Лариси Янів про діяльність комунального закладу, передає кореспондент Гал-інфо з сесійної зали.

Нагадаємо, сьогодні, 10 жовтня, під час засідання сесії Львівської обласної ради депутати мали заслухати звіт головного лікаря комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний клінічний перинатальний центр» Лариси Янів про діяльність комунального закладу.

Депутати, за підсумками звіту, мали визначитись та оцінити роботу головного лікаря КЗ ЛОР «Львівський обласний клінічний перинатальний центр». Тобто її роботу можуть визнати «задовільною», або ж «незадовільною».

Голова комісії з питань охорони здоров'я Михайло Гичка зазначив, що питання має бути перенесеним через те, що депутати не отримали письмового звіту.

Відтак питання перенесли на наступну сесію.

Нагадаємо, як повідомляло раніше Гал-інфо, 31 серпня цього року комісія обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства, соціального захисту, молодіжної політики, фізичної культури та спорту вирішила, що керівник Львівського обласного клінічного перинатального центру Лариса Янів повинна прозвітувати на сесії Львівської обласної ради.

До комісії надійшов лист від управління майном спільної власності, в якому зазначено, що трудовий колектив перинатального центру не задоволений своїм керівником, тому вимагає усунення її з посади.

Під час обговорення цього питання члени комісії зазначили, що для звільнення керівника Центру самого лиш звернення працівників замало. Тому було прийняте рішення щодо звіту Лариси Янів. Якщо ж під час чергової сесії облради депутати визнають роботу теперішнього керівника не задовільною, то це може стати підставою її для звільнення.

Також нагадаємо, як повідомляло Гал-інфо, ще у липні 2013 року Львівський обласний клінічний перинатальний центр на вул. Дж. Вашингтона ,6 став учасником проекту з ініціативи тогочасного президента Віктора Януковича  «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства». В межах цього проекту Львівський обласний перинатальний центр мав отримати 99,8 млн грн, з  них 25 млн – на сучасну апаратуру, і майже мільйон гривень – на виготовлення проектно-кошторисної документації.

На тендері, замовником якого було управління капітального будівництва ЛОДА, генпідрядником була визначена київська фірма ПРаТ «Аеробуд-Захід». Фактично 15 вересня 2013 року Львівський обласний перинатальний центр було закрито, а 4 жовтня того ж року розпочалася його реконструкція. Проте, будівельники суттєво відставали від графіку. Приміром, вони зняли дах, однак, до зими накрити будівлю не встигли. Відтак, через вологу стіни вкрилися пліснявою. Замість обіцяних коштів центр отримав фінансування лише на 7 млн грн, а у травні 2014 постановою Кабміну №71 було призупинено фінансування проекту. Втім, за словами медиків, ці 7 млн забудовник так і не освоїв.

Персонал центру був відправлений у відпустки ще до початку «реконструкції». 

У зв’язку із закриттям на реконструкцію Львівського обласного клінічного перинатального центру, станом на 2015 рік збільшилось навантаження на інші заклади охорони здоров’я, що, у свою чергу, відобразилось на показниках роботи перинатальної служби області – перинатальна смертність зросла з 9,76% на 1000 новонароджених до 10,31%, а материнська смертність зросла удвічі з 6,6 випадків до 13,54 випадків на 100 тисяч народжених живими дітей.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ