Слухай онлайн
Cуспільство

Деклараціями керівника ЛКП "Львівелектротранс" займеться НАЗК

Керівник ЛКП "Львівелектротранс" Андрій Свищо попри Закон України "Про запобігання корупції" не подав декларацію при призначенні на посаду виконуючого обов'язки в липні 2019 року.
Андрій Михайлович Свищо
Андрій Михайлович Свищо
1/1

Нагадаємо, Свищо Андрій Михайлович прийшов в ЛКП "Львівелектротранс" у травні 2019 року, на посаду заступника директора з питань економіки, в липні 2019 був призначений в.о. директора, а 21 січня 2020 року - на посаду керівника.

На сайті НАЗК наявна лише декларація кандидата на посаду директора ЛКП «Львівелектротранс»  подана 18.01.2020 р. Декларації на час виконання обов'язків директора та заступника з питань економіки Андрій Свищо не подавав.

Як повідомили Гал-інфо в управлінні транспорту Львівської міської ради, у цілях визначення суб'єктів декларування згідно із Законом "Про запобігання корупції", слід застосовувати вужче тлумачення і вважати службовими, посадовими особами - суб'єктами декларування лише тих працівників, на яких покладено відповідні обов'язки на постійній основі.

Відповідно до цієї відповіді, можна говорити про те, що  в.о. Андрій Свищо, не повинен був подавати декларацію на час виконання обов'язків директора ЛКП «Львівелектротранс», оскільки не був суб'єктом декларування.

Відповідь керівника управління транспорту ЛМР на інформаційний запит Гал-інфо.
Відповідь керівника управління транспорту ЛМР на інформаційний запит Гал-інфо.
1/1

Натомість в НАЗК надали Гал-інфо більш широке тлумачення. Як зазначено в роз'ясненні НАЗК, призначення працівника виконуючим обов’язки на вакантній посаді (вакантною є посада, зазначена у штатному розписі відповідного органу, організації, установи, підприємства, на яку не укладено договір) тягне за собою зовсім інші правові наслідки. В такому випадку вважається, що працівник призначений виконуючим обов’язки. При цьому враховуючи, що визначення певного строку у трудовому договорі (контракті) під час призначення працівника виконуючим обов’язки на вакантній посаді не має юридичного значення для здійснення правового регулювання цих правовідносин, така особа вважатиметься суб’єктом декларування в розумінні статей 3 та 45 Закону.

Відповідь НАЗК на інформаційний запит Гал-інфо.
Відповідь НАЗК на інформаційний запит Гал-інфо.
Відповідь НАЗК на інформаційний запит Гал-інфо.
Відповідь НАЗК на інформаційний запит Гал-інфо.
1/2

Зазначимо, в березні 2019 року був звільнений директор ЛКП "Львівелектротранс" Кокошко Вячеслав. На вакантне місце був призначений виконуючим обов'язки головний інженер ЛКП "Львівелектротранс" Ковалів Володимир, який також не подав відповідну декларацію при призначенні на посаду. 

В травні 2019 року на підприємство на посаду заступника директора з економіки був влаштований Андрій Свищо, який вже в липні був призначений в.о. на вакантну посаду директора ЛКП "Львівелектротранс". Зазначимо, що Андрій Свищо, на відміну від свого попередника Вячеслава Кокошка, також не подав декларацію і при влаштуванні в ЛКП на посаду заступника директора з питань економіки.

Нагадаємо, перед призначенням на посаду директора, Андрій Свищо в жовтні 2019 року придбав автомобіль Infinity FX37, а його дружина набула права власності на житловий будинок площею 232 метрів кв. та на земельну ділянку площею 227 метрів кв.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ