2 червня Львівська облдержадміністрація скерувала до Міністерства охорони здоров’я України погодження щодо зміни переліку ковідних закладів, які визначені розпорядженням Керівника робіт В. Ляшка. Про це на брифінгу розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, - інформують 4 червня у пресслужбі ЛОДА.
У зв’язку із зниженням захворюваності та госпіталізації хворих на COVID-19 виникла потреба в оптимізації мережі лікарень та затвердження нових маршрутів пацієнтів з COVID-19.
Він розповів, що у переліку ковідних залишать Львівську лікарню швидкої медичної допомоги, Центр легеневого здоров’я, Львівську обласну інфекційну лікарню, Львівський госпіталь ветеранів воєн та репресованих, тобто, великі госпітальні бази, де облаштовано більше ніж 170 ліжкомісць для хворих на коронавірус та ОХМАТДИТ для госпіталізації дітей.
Щодо районних закладів охорони здоров’я, то в переліку ковідних залишаються: - Кам'янка-Бузьку ЦРЛ - Сокальську ЦРЛ - Стебницьку МЛ - Стрийську МЛ - Жидачівську МЛ - Перемишлянську ЦРЛ - Рудківську лікарню - Пустомитівська ЦРЛ - Новояворівська РЛ ім.Ю.Липи.
«Станом на сьогодні вищевказані заклади затверджені розпорядженням Керівника робіт В. Ляшка та мають право контрактуватися з Національною службою здоров’я України» - пояснив Іван Собко.
«Крім того, 03.06.2021 відбулася спільна нарада Львівської обласної ради та Національної служби здоров’я України. Також на нараді розглядалося питання щодо фінансового забезпечення медзакладів, частину з яких виділення коштів по ковідному пакету врятувало від недофінансування, ковідні виплати фінансово підтримували ці заклади. Тому, після скорочення переліку ковідних лікарень, перед Національною службою здоров’я постане потреба контрактування лікарень, які з цього переліку виключені», - сказав Іван Собко.