Слухай онлайн
Економіка

Компанія Flatfly порахувала скільки коштує житло в Україні

Ринок нерухомості в Україні невпинно зростає, і причин цьому декілька. По-перше, загальний економічний стан в країні та збільшення можливостей самих українців, по-друге, на ринку багато вигідних пропозицій від забудовників, які містять в собі не лише якісне недороге житло, але й пропозиції щодо купівлі житла у розстрочку.
Нерухомість Львів.

Компанія Flatfy, яка окрім інших 30 інтернет-проектів по всьому світі розвиває портал оголошень про продаж та оренду нерухомості в Україні «Лун», порахувала, скільки коштує житло в Україні та яким будинкам надають перевагу українці. Дані були оприлюднені у звіті «Огляд нерухомості в Україні» у вересні 2019 році. Була наведена середня ціна в 15 містах України на одно-, дво-, три- та чотири-кімнатні квартири, при тому оцінювалась ціна як на продаж квартир, так і на їх оренду.

Традиційно найдорожчими є квартири у столиці. Наприклад, середня ціна на однокімнатну квартиру у Києві складає 1 млн 165 тисяч гривен, в той час як, наприклад, продаж квартир у Львові є більш доступною, середня ціна однокімнатної квартири складає 790 тисяч гривень. Найдешевше житло у Маріуполі — 260 тисяч гривень, а також у Запоріжжі, Сумах та Чернігові, ціни відповідно: 416 тисяч гривень, 450 тисяч гривень та 420 тисяч гривень.

Зовсім інша картина щодо продажу двокімнатних квартир. Після столиці на другому місці за ціною стоїть місто Лева: двокімнатна квартира у Львові коштує 1 млн 200 тисяч гривень, це лише на 600 тисяч дешевше ніж у столиці. При тому середня ціна двокімнатних квартир у Києві — 1 млн 800 тисяч гривень, що на 650 тисяч гривень дорожче ніж однокімнатна в столиці. Таким чином, двокімнатна квартира у Львові коштує приблизно стільки ж, скільки однокімнатна у столиці.

І якщо трикімнатна у столиці коштує на 600 тисяч більше ніж двокімнатна, то вже чотирикімнатні оцінюють в 4 млн 800 тисяч гривень, а це вже більше ніж удвічі більша ціна ніж вартість трикімнатної. Доречі, у Львові чотирикімнатна квартира коштує так само, як трикімнатна у столиці: 2 млн 400 тисяч гривень.

Цікаво, що в Києві ціна на чотирикімнатні квартири в порівнянні з однокімнатними збільшується в чотири рази, а у тому ж Львові ціна збільшується лише в три рази. В Чернігові та Полтаві ціна чотирикімнатної квартири в порівнянні з однокімнатною збільшується вдвічі.

Цікаво також, що квартири в новобудовах коштують дешевше ніж квартири на вторинному ринку, при тому українці надають перевагу новобудовам не лише через привабливі ціни. Компанія Flatfly провела ще одне дослідження, за допомогою якого виявили, що старі будинки погано утеплені і тому менш енергоефективні. Іншими словами — вони більше втрачають тепла, ніж новобудови, що впливає на рахунки комунальних платежів, особливо в зимовий період. Так, було виявлено, що менш утепленими є «хрущовки» та «сталінки», побудовані з 50-х років, а також «панельки» 1997 року. Найбільш енергозберігаючими з усього житла на вторинному ринку є «малосімейки», яки були побудовані в 1976 році. Новобудови виявились найбільш захищеними від холоду, а тому більш економічно вигідні на майбутню перспективу.

...
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ