Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Кожен другий українець не задоволений своєю роботою

Найбільш задоволені працівники - менеджери по роботі з клієнтами. 59% респондентів заробляють менше ніж 10 000 грн в місяць. Майже половина не отримує від роботодавця жодних бонусів.
Кожен другий українець не задоволений своєю роботою

46% вибирають місце роботи за оптимальним співвідношенням зарплати і нематеріальних факторів. Чого не вистачає працюючим українцям - у результатах опитування OLX Робота про умови праці блакитних комірців.

Кожен другий українець не задоволений своїм нинішнім місцем роботи - про це свідчать результати опитування OLX Робота. Найбільше умови праці не влаштовують спеціалістів у сфері сільського господарства (69%), виробництва (67%) та охорони (65%). А ось серед найзадоволеніших працівників опинились ті, що працюють з клієнтами - 68%, в індустрії краси (перукар, майстер манікюру, візажист і т.д.) - 67% та на будівництві - 58%.

Чим переважно не задоволені українці? Найбільше скаржаться на рівень зарплати - 57% респондентів. 26% мають претензії до умов на робочому місці. Відсутність соціального пакету хвилює 22% опитаних.

З того, що навпаки подобається на місці роботи, виділяють зручний графік (42%). У 31% випадків респондентів влаштовує їхній заробіток, 30% задоволені видом своєї діяльності.

Умови праці

Якщо говорити про рівень зарплати українців, стає зрозуміло, чому 41% опитаних вказали, що зовсім не задоволені своїм доходом: більше ніж половина (59%) отримують менше ніжПрес-реліз_Кожен другий українець не задоволений своєю роботою 10 000 грн на місяць. З них 37% заробляють до 7 000 грн.

Першочерговими умовами на робочому місці українці вважають його комфорт та безпеку (33% відповідей). Для чверті респондентів більш важлива близькість роботи до дому, для 15% - сучасна техніка та обладнання. Загалом наші співгромадяни задоволені умовами праці: 35% оцінили їх позитивно, ще 34% - нейтрально.

Дві третини опитаних визнають, що їм пощастило з графіком роботи. Найчастіше працюють повний робочий день (47%), переваги гнучкого графіка доступні 24% респондентів, позмінно працюють 2 з 10.

Майже кожен другий опитаний не отримує жодних бонусів від роботодавця, а кожному п’ятому пропонують напої та смаколики на робочому місці. 18% респондентів дають премії, харчування надають або компенсують у 13% випадків.

Очікування від керівника та колективу

Ідеальний керівник, на думку респондентів, - той, хто ставить зрозумілі та реальні завдання (64%). Він ставиться до підлеглих з повагою (58%), є стриманим та врівноваженим (31%) та завжди готовий прийти на допомогу, підказати (29%). З таким керівництвом працюють 56% респондентів. Не задоволених стосунками з керівником всього 18% - свідчать результати опитування на OLX Робота.

У своєму колективі українці найбільше цінують командну та злагоджену роботу (47% відповідей). На другому місці опинилась відсутність конфліктів - працювати в гармонії з колегами важливо кожному п’ятому респонденту. Взаємної відкритості та чесності від колег очікують 16% опитаних. Загалом же, 65% позитивно оцінюють атмосферу у своєму колективі.

Не зарплатою єдиною: очікування пошукачів

На думку українців, роботодавець має в обов’язковому порядку забезпечувати працівників комфортними умовами на робочому місці (66%), ринковою зарплатою (64%), преміями (47%), медичною страховкою (29%) та можливістю брати відгули (22%).

При працевлаштуванні, окрім розміру зарплати, опитані найбільше звертають увагу на графік (57%), атмосферу в колективі (50%), перспективі кар’єрного росту (46%), розташування місця роботи (41%) та офіційне працевлаштування (32%).

Не секрет, що однією лише зарплатою працівників не втримаєш. Так, на питання, чи є рівень заробітку ключовим фактором при прийнятті рішення про працевлаштування, 46% відповіли, що їм важлива оптимальна комбінація грошової винагороди та нематеріальних умов. Ще 17% більше орієнтуються на нефінансові фактори, такі як розташування місця роботи, репутацію компанії, колектив та інші.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ