Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

КВУ: залучення Вірастюка до наради Зеленського суперечить стандартам чесних виборів

Комітет виборців України вважає, що залучення до робочої наради Президента України на тему перебігу вакцинації в Івано-Франківській області Василя Вірастюка, який є одним з кандидатів в народні депутати в ОВО №87, є прикладом використання адміністративного ресурсу та суперечить міжнародним стандартам вільних та чесних виборів. Про це повідомили 26 березня у пресслужбі КВУ.
Фото Офіс Президента

Так, 22 березня на офіційному веб-сайті Президента України було опубліковано новину: "Володимир Зеленський обговорив з Василем Вірастюком перебіг вакцинації на Івано-Франківщині та допомогу місцевому малому бізнесу під час карантину".

Мова йде про робочу нараду Президента України щодо перебігу вакцинації проти COVID-19 та готовності медичної системи на Івано-Франківщині, участь в якій взяли голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Андрій Бойчук, голова Надвірнянської об’єднаної територіальної громади Зіновій Андрійович та Василь Вірастюк. Останній був представлений як "громадський діяч, який є кандидатом у народні депутати у 87-му мажоритарному окрузі".

У тексті повідомлення наведено низку коментарів Василя Вірастюка. Зокрема, вказано: "Василь Вірастюк нагадав, що ще під час січневого посилення карантинних заходів на Івано-Франківщині намітилася тенденція до зростання захворюваності на коронавірус. Серед найімовірніших причин – висока активність місцевого населення на новорічні й різдвяні свята та значна кількість туристів, які відвідували регіон у цей самий час... Василь Вірастюк також порушив питання компенсації збитків малому та мікробізнесу, яких підприємці зазнали в результаті посилення карантину".

За оцінкою КВУ вказані повідомлення на офіційному веб-сайті Президента є прикладом використання адміністративного ресурсу і прихованою агітацією на користь В. Вірастюка. КВУ відзначає, що залучення ресурсів органів державної влади для проведення прихованої агітації на користь одного з кандидатів порушує принцип рівності кандидатів в ОВО №87.

На думку КВУ залучення В. Вірастюка до обговорення питань вакцинації населення стало можливим внаслідок того, що він є кандидатом від президентської партії в ОВО 87, а не через його фаховий та професійний досвід. До подібних нарад за участю Президента України мають залучатися професіонали та фахівці з протиепідемічних заходів, а не окремі кандидати в народні депутати, оскільки на таких заходах вирішуються питання, пов'язані із життям і здоровям громадян.

КВУ закликає Президента України дотримуватись принципів чесних і вільних виборів та не створювати додаткові переваги для окремих кандидатів в ОВО №87 із використанням державних ресурсів, зокрема, шляхом залучення таких осіб до робочих заходів за участі Глави держави та вибіркового висвітлення такої інформації на офіційному веб-сайті Президента України.

Нагадаємо, що вибори в ОВО №87 відбудуться в неділю 28 березня.

Як писало Гал-інфо, 11 лютого на своєму з’їзді партія Слуга Народу висунула Василя Вірастюка кандидатом у народні депутати України на проміжних виборах в окрузі № 87 у Івано-Франківській області..

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ