Постійна комісія з питань гуманітарної політики Львівської міської ради готує звернення у Міністерство охорони здоров’я з проханням включити у національний реєстр лікарських засобів препарати, які необхідні хворим на легеневу гіпертензію. Як повідомила секретар Комісії, депутат фракції «Народний контроль» Анна Мармуляк, таке рішення ухвалили після звернення керівників профільних управління ЛМР та департаменту ЛОДА. Повідомили у прес-службі НК.
«Вони розповіли, що з 1 липня 2017 року, згідно з постановою Кабміну, вступив у дію новий національний реєстр лікарських засобів – перелік медикаментів, які дозволено закуповувати за кошти з державного або місцевих бюджетів. Якщо цих препаратів нема у реєстрі, то заклади охорони здоров’я не мають права купувати їх за бюджетні гроші. Два базові препарати для хворих на легеневу гіпертензію – «Реваціо» (діюча речовина – силденафил) та «Вентавіс» (діюча речовина – ілопрост) – не потрапили у реєстр. Також їх нема у змінах, які пропонують для розширення реєстру», – розповіла Анна Мармуляк.
Відтак, ситуація із лікуванням легеневої гіпертензії зайшла у глухий кут – сотні осіб по всій Україні можуть залишитися без первинної меддопомоги. Купувати препарати за бюджетний кошт нема змоги. Самі ж пацієнти навряд чи зможуть витримати таке фінансове навантаження, адже вартість препаратів – десятки тисяч гривень.
«Це світова практика – забезпечувати людей із рідкісними захворюваннями необхідними препаратами. Саме тому на Комісії вирішили звернутися до МОЗ із проханням включити у нацреєстр лікарські засоби, де діючими речовинами є силденафил та ілопрост. Або ж надати роз’яснення, яким чином за бюджетні кошти купувати ці медикаменти у межах нинішнього законодавства. Звернення винесемо на сесію ЛМР 20 липня. Сподіваємося, що колеги-депутати підтримають його, бо ціна цього рішення – людське життя», – наголосила Анна Мармуляк.
Довідка.
За даними управління охорони здоров’я ЛМР, у Львові на обліку перебувають 5 осіб із первинною легеневою гіпертензією і 21 особа – із вторинною легеневою гіпертензією. Частина (11 осіб) отримує базові препарати через обласний бюджет, частина пацієнтів, які мають інвалідність – по пільгових програмах. Ще частина осіб, які не мають групи інвалідності, купують ліки власним коштом.
На даний момент у Львівській області офіційно є 42 пацієнти із легеневою гіпертензією, 11 із них – львів’яни.