Тестування ефективне тоді, коли його проводять за показаннями, тобто коли в людини є ознаки захворювання, або ж вона контактувала з хворими. Зроблений тест «просто так, аби знати» — не має жодної ефективності. На цьому наголосив керівник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб. Про це сьогодні, 3 липня, повідомили Гал-інфо у прес-службі Львівської міської ради.
«Якщо люди хочуть, то можуть піти у приватну лабораторію і пройти такий тест, хоча він ні про що свідчити не буде. Тому що тестувати треба за тими показаннями, які визначені стандартами і протоколами не тільки в Україні, а й в усьому світі.
Можливості лабораторій, які проводять ПЛР-тести, обмежені. Ми дуже чітко працюємо з усіма контактними особами, абсолютно всім, хто поступає в стаціонар, відбираємо ПЛР-аналізи, відбираємо ПЛР-аналізи й людям з пневмонією — тобто кількість людей, яких треба обстежити при наявності клінічних ознак або очевидного контакту, достатньо висока.
ПЛР-аналіз — це як фотографія станом на сьогодні. От сьогодні зробили тест, і в той час він у вас негативний чи позитивний, але це не означає, що він таким буде й завтра чи післязавтра. Тому треба тестувати тоді, коли є показання. І власне імуноферментний аналіз ми застосовуємо для того, щоби тих, у кого виявимо імуноглобулін М, обов’язково скерувати на ПЛР, а якщо імуноглобулін М негативний, а людина була в контакті з хворим, то вона повинна піти на самоізоляцію.
Жодна країна світу не робить тотальних тестувань усім підряд, аби просто зробити, — роблять винятково за показаннями", — пояснив Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я ЛМР.